Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Posaď Slováka na koňa... – Dušan Konček

...a už ho nechytíš. Takto Slovenská republika posadila na koňa svojich europoslancov, ktorých sme si doma zvolili. Na nedávno zverejnených zoznamoch, ktoré sa objavili na verejnosti, sú aj mená poslankýň Smeru, Beňovej, Smolkovej a aj poslanca Zalu...

 

Vtip je v tom, že v intenciách tohto dobrodinca, ktorý sa snaží v Európe vyvolať stoj čo stoj chaos, aby zasa niečo zarobil vystupovali v európskom parlamente  títo poslanci, ktorí sa zakryli francúzskou europoslankyňou a skrze ňu priamo zaútočili na tam vystupujúceho slovenského ministra vnútra. A potom v tom pokračovali aj doma. Stúpla im totiž sláva do hlavy natoľko, ako keby boli nebodaj Bohu rovní a môžu  si dovoliť, čo si nemôže smrteľník v domácom parlamente. Nakoniec každému je dovolené  všetko - aj na čo má, aj načo nemá. V ich materskej strane bola skôr na ich repliky tíšina, len tzv. „ideológ“ strany čosi zašveholil o hľadaní nových tvárí a už chýbalo k tomu len to, aby Jožo Oklamčák vyhlásil voľbu Miss a Missák Smeru.

 

Aj predseda Smeru sa týmto veciam skôr vyhýbal, nečudo, veď má plnú hlavu starostí s predsedníctvom EÚ a ešte nebezpečnými pohybmi na svetovej politickej scéne. Hoci každému vŕtalo v hlave, čo za maratón absolvuje pred bratislavským summitom, ktorý skončil u Putina v Moskve. Lebo, kto vie čítať tak málokto verí, že sa hovorilo len o Severnom potoku 2, či o podpore Lajčáka v OSN. Slovenskí novinári túto informáciu, lebo bola exkluzívna, zjedli aj s kečupom. Ibaže „tancujúca Salome“ Beňová  šantila až sa jej z kečky parilo  a tak nakoniec predseda Smeru zareagoval, keď povedal, že EÚ je odtrhnutá od reality a výroky oných troch poslancov netreba brať na nejakú váhu, čím povedal aj to, že sú tiež odtrhnutí od reality a dodávam ja - možno aj z reťaze. Čo samozrejme mnohé naznačuje, prinajmenšom aj to, že ak to povedal  aj ako predseda Smeru a slovenský premiér  zároveň, štyri dni pred začatím bratislavského summitu, tak vie  o čom hovorí. Lebo R. Fico nie je z tých, ktorý hovorí skôr ako niečo preskočí.

 

Ale ak sa treba niečoho obávať, tak je to fakt, že pri najbližších voľbách do európskeho parlamentu /ak ešte bude/ účasť na Slovensku bude 10 percentná.  Vidieť napríklad poslanca euro parlamentu Štefanca, vysmiateho na fotografii  s ukrajinskou sadistkou a fašizoidnou N. Savčenkovou,  je pohľad pre Bohov. Ťažko sa potom čudovať tomu aké bude resumé našich euro parlamentných skúseností.