Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Populizmus kandidátov na prezidenta SR je očividný – Dušan Konček

Treba začať Milanom Kňažkom, ktorý sa v Prešove stretol s ukrajinskou konzulkou a povedal : Štátna moc nemôže zabíjať vlastných občanov a obmedzovať právo na protest. Sherlock Holmes alias Milan Kňažko v Prešove po „vyšetrovaní“ povedal jasný záver. Len zabudol dodať, že Berkut nie je ozbrojený strelnými zbraňami a kto zabil občanov asi M. Kňažko v Prešove ťažko mohol vyšetriť. Treba si spomenúť na Lýbiu, tam v priamom prenose bol zastrelený protivládny muž pri rozhovore a snímka sa dostala do BZ OSN. A začala sa kuca-paca. Nakoniec sa ukázalo, že vystrelil vojak britských špeciálnych jednotiek. Milý Milan Kňažko povedal aj to, že ukrajinský prezident musí byť prezidentom všetkých občanov a nevyhýbať sa dialógu s tými, ktorí majú iný názor. Nuž ak je názor hádzanie Molotovoch koktailov, obsadzovanie budov a „svinčík“ na Majdane, tak to predsa nie je dialóg. S jeho „Vytvorte koridor“ by ho hnali až do Užhorodu.

Ďalší kandidát R. Procházka poslal V. Kličkovi list, teda aby sme boli presní rezidentovi USA V. Kličkovi, dokumenty na to sú, len ich treba nájsť.“ Drží mu vraj palce v jeho zápase... aťď. Treba priznať, že keď Kličko zovrie svoje palce, v ringu je to báječný úder. V politike je neslaný-nemastný a jeho „palce“ ako Tjanibok /Banderovec/ či Jaceňjuk sú na úder veľmi problematické. Podľa R. Procházku stratil režim legitimitu. Len pre zaujímavosť, Victoria Nuland, námestníčka J. Kerryho nedávno povedala, koľko miliónov dolárov poslali na Ukrajinu. Na Molotove koktaily? Zaujímavé, že tento kresťanský politik, to isté nepovedal, keď v New Yorku šmahom ruky rozohnali demonštrantov Occupy Wall Strett. Obidvaja, Kňažko aj Procházka takýmto spôsobom žobronia o zahraničnú podporu do volieb.

Tradične opatrný J. Čarnogurský síce povedal, Únia by si mala vypočuť stanovisko vlády aj opozície a prirovnal udalosti v Kyjeve k sviečkovej demonštrácii. Molotovove koktaily a sviečky sú nebo a dudy. Jeho kresťanský brat P. Hrušovský ľutuje, že premiér sa ozval až vtedy, keď v Kyjeve zomrelo niekoľko ľudí. Niekoľko je však aj 10 a kto ich spasil zo sveta vie len Boh. Robert Fico sa vyjadril štátnicky, keď vyzval aktérov protestov, aby sa zdržali akéhokoľvek násilia, hoci aktér protestov je len jeden, opozícia, ten druhý účastník – štát, chráni záujmy štátu. Kandidát Kiska to zaklincoval, tým, že situácia sa vyvíja od nepriaznivej k nebezpečnej a EÚ by mala tlačiť, aby sa zlepšila. Politici EÚ vystupovali na Majdane a „tlačili“ aby to došlo až tam, kam to došlo. Potom sa stratili a teraz si „umývajú“ ruky.

Niektorí kandidáti na prezidenta si zasa našli „vajíčko“, ktoré šľahajú, aby z toho vymodlili sympatie. Treba povedať k týmto „humanitným“ názorom len jednu vetu. Rusi vo vojne nikdy nezradili svojho spojenca. A tým je povedané všetko.