Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Pohár IBU v Osrblí pripravený! – Jozef Mazár

„Napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam je v poradí 4. kolo pohára IBU ( Medzinárodná biatlonová únia – pozn. autora) pripravený. Takmer 120 organizačných pracovníkov sa snaží písať aj toho roku dejiny kvality biatlonových podujatí svetového rangu v Osrblí pri Brezne svojou spoľahlivou a precíznou angažovanou robotou v rámci aktivít IBU“ – povedal okrem iného, na stretnutí novinárov na brífingu k spomínanému podujatiu Ivor Lehoťan, predseda organizačného výboru podujatia, ktoré sa v Osrblí uskutoční v dňoch 10. – 12. januára toho roku.

Slovenský zväz biatlonu a organizačný výbor 4. kola IBU pohára 2019/2020 v Osrblí pozýva fanúšikov na piatkové vytrvalostné aj nedeľňajšie rýchlostné preteky aj touto cestou. Tieto preteky budú zároveň rozlúčkou Mateja Kazára s profesionálnou kariérou. Slovenský biatlonový reprezentant, 36-ročný odchovanec biatlonu v Predajnej štartoval na troch ZOH a jedenástich MS. Získal 753 bodov v pretekoch svetového pohára a absolvoval 285 štartov pod hlavičkou IBU. V spomínané víkendové dni ho čakajú posledné dva významné preteky, na ktoré prídu reprezentanti z 36 krajín vyspelého biatlonového sveta“ - boli slová pre internetový magazín Športlandia.sk a internetové noviny Slovenský rozhľad  od  novozvoleného prezidenta Slovenského biatlonového zväzu, bývalého biatlonového pretekára, 34-ročného rodáka z Banskej Bystrice - Petra Vozára.

Na Horehroní v našom Národnom biatlonovom centre sa budú môcť prítomní diváci zoznámiť s viacerými skvelými pretekármi špičkového svetového biatlonu, ktorý prídu na podujatie určené hlavne nádejným, mladým pretekárom z druhého rangu svetovej ligy z dôvodu svojich predchádzajúcich zranení či iných dôvodov, pre ktoré nemôžu štartovať momentálne medzi svetovou super špičkou. A tak aj toho roku uvidia diváci v Osrblí podaktorých pretekárov z Nemecka, Nórska, Ruska či ďalších krajín, ktorí patria k absolútnej svetovej biatlonovej špičke. Viacerí z nichto potvrdili ziskom medailí či už v súbojoch Svetového pohára v biatlone, alebo na MS a OH.

V nedeľu 12. 1. 2020 po pretekoch pripravuje organizačný výbor, ktorého činnosť koordinuje skúsený funkcionár IBU, Slovák Ivor Lehoťan, pre Mateja Kazára aj malé prekvapenie. Vstup je voľný. Ženské vytrvalostné preteky štartujú v piatok o 10:15, muži si zmerajú sily od 13:45. V nedeľu štartujú rýchlostné preteky o 11:00 a Matej bude posledný raz pretekať po 14:00 hodine. Okrem Kazára bude štartovať aj jedenásť ďalších mladých slovenských reprezentantov.

Tak zachytil fotoreportér a náš spolupracovník Ivora Lehoťana (prvý zľava) a Petra Vozára počas včerajšej debaty s novinármi na spomenutom brífingu v Banskej Bystrici. Foto: Ján Miškovič

Tak zachytil fotoreportér a náš spolupracovník Ivora Lehoťana (prvý zľava) a Petra Vozára počas včerajšej debaty s novinármi na spomenutom brífingu v Banskej Bystrici. Foto: Ján Miškovič