Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Podtatranský deep state – Štefan Nižňanský

Ak by sme my, občania Slovenskej republiky a svojprávni voliči dostali jasné a relevantné informácie od tých „hore“, ktorí sú z ústavy povinní nám ich podávať, vysvetľovať, upokojovať obyvateľov pred rôznymi hrozbami či rozptyľovať obavy aj z toho najväčšieho nebezpečenstva, nemuseli by sme špekulovať ani rozvíjať konšpiračné teórie. A tak nám neostáva iné, iba špekulovať (ako finančník George Soros na burze). Domnienky môžeme stavať len na niekoľkých známych skutočnostiach. Faktom je, že v pondelok 17.mája 2021 sa v jednej z budov Slovenskej informačnej služby uskutočnilo tajné stretnutie a rokovanie, aké na Slovensku nemá obdobu! Dokonca ani v iných európskych štátoch. Neudialo sa pred príchodom ničivej pandémie. Nekonalo sa pred zavedením lockdownu, takáto „desiatka“ sa nezišla ani pred celoplošným antigénovým testovaním...

 

Ak by sme boli ohrození vpádom mimozemšťanov, riešili by to špičky sveta. Ak by sa riešila geopolitika, (povedzme pričlenenie celej Ukrajiny k Rusku), súčasťou stretnutia by boli celkom isto tiež  proamerickí ministri  v súčasnom kabinete – Ivan Korčok a modroknižkár z ministerstva obrany Jaroslav Naď. Vieme však, že schôdzku zorganizoval premiér Eduard Heger (OĽaNO) v špeciálnej podzemnej miestnosti tajnej služby SIS zabezpečenej proti odpočúvaniu. Témou malo byť vraj podozrenie, že vyšetrovanie niektorých veľkých korupčných káuz (vrátane prípadu exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského) môže byť zmanipulované. Okrem premiéra sa ho zúčastnila prezidentka Zuzana Čaputová, predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), najvyšší predstavitelia prokuratúry Maroš Žilinka i Daniel Lipšic, policajný prezident Peter Kovařík, šéf inšpekcie ministerstva vnútra Adrián Szabó aj nový riaditeľ SIS Michal Aláč. Tragikomicky pôsobí označenie tohto mítingu ako „tajné“, keďže o ňom vzápätí informovali opoziční politici aj niektoré médiá. Z úst účastníkov sa však dosiaľ nik nedozvedel o čo išlo a čo riešili? Rokovanie najvyšších ústavných činiteľov so špičkami vnútornej bezpečnosti  a trestnoprávneho piliera štátnosti vzbudzuje obavy, hrôzu, strach a ponáša sa viac na tajné  rituály Templárskej lóže. Jeden z najuznávanejších bezpečnostných analytikov a bývalý náčelník českej Vojenskej spravodajskej služby Andor Šándor vyjadril obavy z toho, čo sa na Slovensku deje. „Tajné stretnutie desiatich vybraných osôb z najvyššej úrovne štátu ukazuje, že pri pozatváraní vedúcich predstaviteľov polície a tajných služieb nemuselo byť všetko v poriadku. To, o čom sa bavili, muselo byť závažné. Kvôli debate pri koláčoch a káve sa tam určite nestretli“ - hovorí a poukazuje práve na nebezpečenstvá plynúce z výpovedí kajúcnikov.

 

Zdá sa, že vojna policajtov vrcholí a všetky jej obete ešte nepoznáme. Všetko sa to však deje súčasne s priebehom druhej vládnej krízy a na pozadí prípravy referenda o predčasných voľbách. Nik z účastníkov neprezradil ani pravý dôvod, ani obsah rokovania. Ešte aj prezidentka Čaputová smiešne a trápne vysvetľovala o čom to nebolo... Takže nezostáva iné, ako domýšľať sa o sprisahaní proti niekomu konkrétnemu a položiť si otázku, kto tam nebol? Lebo už aj v slovenských luhoch a hájoch je to v duchu „mníchovskej tradície“.  Okúsil ju už aj bývalý šéf NAKA Branislav Zurian, ktorý nedávno zložil funkciu a odcestoval na zahraničnú dovolenku. Prepadové komando aj vyšetrovatelia to dobre vedeli, napriek tomu prepadli jeho prázdny byt, aby ho mohli prehliadnuť a na diaľku Zuriana zastrašiť.  Na stretnutí v SIS však nebol nik z SaS... Takže ak sa chystá nejaké blízke veľké zatýkanie, núkalo by sa priamočiare vysvetlenie. To, že Američania už „zlomili palicu“ nad exprezidentom Andrejom Kiskom a teraz už aj nad Igorom Matovičom, o tom sa  v záhoráckych borovicových lesoch čviriká od začiatku mája. Tvoril sa a schvaľoval zoznam? Je dosť možné, že sa v rámci ohlasovaného protikorupčného boja tejto vládnej štvorkoalície a vysporiadania sa s mafiou, ocitne na čiernej listine aj ten, kto tejto vládnej kamarile podkuruje a ohrozuje ju najviac. Nie je to však ani Peter Pellegrini ani Robert Fico. Štvorkoalícia chce dovládnuť zubami nechtami. Liberálny fašizmus cerí zuby.

Možno že na black liste, ktorý o pár dní dostane do rúk spolu s poverenou šéfkou Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) ....... celkom určite aj Monika Tódová z Denníka N, budú iniciály: A.K.+I.M.+ R.S.

Požijeme, uvidíme... Sledujme veľmi pozorne, priatelia, čo sa bude v najbližších  hodinách, dňoch a týždňoch v Kráľovstve krivých zrkadiel  diať. Dostaneme odpovede na všetky otvorené otázky.