Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Podiel obyčajných ľudí na úpadku Slovenskej republiky – Jozef Ulian

Naša vlasť nekvitne, ako kedysi vravel jeden dramatik. Naopak, naše Slovensko upadá, a to zásluhou alebo len jednoducho vinou všetkých vlád, najviacej tej súčasnej..       

Keď som pred rokmi, počas koaličnej vlády Smeru, zverejnil svoju úvahu o podiele Smeru na úpadku Slovenska, zareagoval iba vtedajší predseda NR SR Pavol Paška. Samozrejme, bez nejakej reflexie. To mňa, ale aj mnohých z vás viedlo záveru, že vo voľbách 2020 by mali dostať šancu mladí ľudia, štyridsiatnici. Dva roky koaličnej vlády bolo obdobím interných straníckych hádok, kumuláciou nahromadených celospoločenských problémov, umocnených pandémiou a jej následkami. V minulých dňoch liberálna koaličná strana SaS vypovedala koaličnú zmluvu, lebo líder OĽaNO  Matovič je naďalej ministrom financií v Hegerovej vláde. 

Čo zostalo z vízie OĽaNO o boji proti korupcii, o vlastenectve, o úcte k našim koreňom, o profesionálnej a modernej obrane a bezpečnosti v svetle konfliktu vyššej intenzity v susednej krajine?

Ministra Mikulca už ani nevidieť na verejnosti, ak tak len ako pobočníka ministra Naďa na bezvýznamných aktivitách. Čo chytí do ruky to domrví.

Minister Naď zlikvidoval občiansku spoločnosť, okrem pár senilných a servilných ženistov nemá podporu veteránskych organizácii. Ozbrojené sily SR bez výzbroje a pár tzv. generálov si tu necháva rozkazovať od nejakého pofidérneho plukovníka susedného štátu. Žiadna diskusia s verejnosťou. Začem bukvy, vsjo jásno... Hlavná veliteľka Čaputová by si mala prečítať Dobšinského rozprávku Cisárove nové šaty, je tam viac múdrosti než na veliteľskom zhromaždení náčelníka generálneho štábu.

Ministerka Milanová je pohromou pre slovenskú kultúru. Aj tak významné podujatia akým bol 67. ročník FF Východná prešiel bez záujmu ústavných činiteľov, čo je vo svete neslýchané. Súťaž detských folklórnych súborov Eniki Beniki v gescii Národného osvetového centra by mala byť transparentnejšia. Ináč krivíte deťom a mládeži chrbtice. Hríb vo svojom plátku Týždeň v článku Pohoda 25 napísal: „Slovensko má zatiaľ málo tradícií, ktoré obstoja v porovnaní so svetom“. Hm, takže 67. ročník folklórneho festivalu Východná nie je tradíciou, ale Pohoda je.  Pohoda je cudzí element, dotovaný zo zahraničia, možno sa časom udomácni, ktovie, ale zatiaľ je to len umelý produkt, nič viac a nič menej.

Takto by sme mohli pokračovať, každým ministrom bez hodnotenia rezortov.

Neviete vyriešiť ani také banality ako je mapa 64 žúp. Že maďarskí politici provokujú mapou Uhorska vám nevadí? Prečo nenecháte vytlačiť mapy Nitrianskeho kniežatstva a Veľkej Moravy za chrbát každého politika na Slovensku? Chcelo by to trochu odvahy a vy ju nemáte.

OĽaNO, neviete zabezpečiť blahobyt pre občanov SR a bezpečnosť našej vlasti. Choďte do čerta... nech vznikne slovenská úradnícka vláda SR a nech sa zastaví úpadok našej čarokrásnej vlasti.