Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Pod Tatrami, tam je hej... – Dušan Konček

Skutočne treba ľutovať tie naše krásne veľhory na čo všetko sa musia pozerať, čo sa deje pod nimi. Len čo dohorel letný tábor pred Bonaparte, už sa súbežne začala ďalšie mimikry v Košiciach s parkovaním, do toho vbehlo slovenské Guantanamo v Galante, ktoré bude krútiť opozícia ako mlynské koleso, hoci ide o pozostatok SDKÚ, ďalej Nicholsonová so svojim dieťaťom. Sociálne siete sú  tiež plné príspevkov „Hanbím sa za prezidenta“ a už to má taký rozsah, že človek si musel položiť otázku a kto ho vlastne volil? 

 

Takže rozmarné leto  pokračuje pod Tatrami aj v jeseni a nekončí ani babím letom. A Slovensko je predsedajúcou krajinou EÚ. A potom tieto mimikry skúste nazvať náhodnými udalosťami, to nedokáže už ani večný optimista. Lebo všetko to sa javí ako keby bolo prepojené pupočným črievkom. A všetko to smeruje v čase slovenského predsedníctva k vytváraniu chaosu, ktorý  je dnes sprievodným znakom života už pomaly v každej krajine EÚ. A tak sa všetci snažia vinu zvaliť nie na samých seba, ale na niekoho iného. A tým je samozrejme Putin alebo jeho ruská propaganda, čo nie je nič iné, ako povedať, že v Batizovciach sa zjavil v kuchyni a z elektrického sporáka vystúpil Ježiš Kristus. A za toto už vonkoncom Putin nemôže.  

 

Zaujímavé je, že svätý boj, ktorý pomaly vyhlásil slovenský prezident  akože nejakej ruskej propagande dopadá na neho samého z výtvoru CIA, teda z Facebooku, o čom sa netaja ani západné média v súvislosti so súdnymi avantúrami jeho majiteľa Zuckerberga. Na  FB totiž slovenský prezident vyložil fotografie svojej rodiny, kdesi na dovolenke, kde je aj jeho otecko. Komunistická strana Slovenska okamžite napísala, „aby pán prezident odovzdal vrúcne pozdravy  oteckovi, aktívnemu členovi dlhoročnému funkcionárovi KSČ/KSS, ktorý pôsobil ako podpredseda ONV v Poprade a svojho času mal v kompetencii otázky, kultúry, školstva a náboženstva. V okrese Poprad teda dohliadal na prísne dodržiavanie ateizmu na verejnosti. Pre komunistické hnutie toho vykonal mnoho a pevne veríme, že by ste to ako bývalý predseda SZM v Naftoprojekte, dotiahol ďaleko, aj v prípade, že by nebol November 1989.“

 

To už nemohol stráviť ani poslanec Smeru Luboš Blaha, ktorý napísal: „Náhodička náhodná, po 17 Novembri prevrátil kabát,  stal sa zúrivým antikomunistom. Dnes nás poučuje o tom, ako je Amerika úžasná aj kapitalizmus a aký strašný bol bývalý režim. Kým jeho otec v niečo veril, jeho syn verí v to čo sa mu hodí. Pred rokom 1989 sa hodilo byť v SZM, po roku 1989 sa hodí byť v náručí americkej ambasády. Takýmto ľudom sa hovorí oportunisti.“

 

Ďalej  nazval ho prezliekačom kabátov, ktorý si je v budúcnosti schopný obliecť aj tričko s Mao-ce-tungom. A stať sa milovníkom ryže. A keď k tomu dodávame, že prezidentova mamička bola ako členka KSČ veľmi aktívna poslankyňa pléna Krajského národného výboru v Košiciach, ktorá bola výborná diskutérka, čo jej synčekovi evidentne chýba, tak tu máme ďalší námet na telenovelu, ale asi ťažko z dielne RTVS, lebo medveď...

No ale keď sa takto do prezidenta pustil  poslanec NR SR Ľuboš Blaha, ťažko to tiež pokladať za náhodu, to nie sú konšpiračné teórie, iba realita, ako to na Slovensku chodí. Inak tento poslanec si nedáva servítku na ústa a vyjadruje sa ku všetkému, aj k tomu čo sám neprežil a niekde si to prečítal. Ale v prípade prezidenta má pravdu, to treba objektívne priznať.

 

No a aby Kocúrkovo bolo celkom úplné, na nejakom ďalšom stretnutí o migrácii v Bratislave, delegáti ostatných krajín EÚ takmer inzultovali strážcu západného smerovania Slovenska v slovenskom parlamente, poslanca Šebeja. A tých tiež ťažko obviniť z „putinizmu“ či ruskej propagandy.

No  povedzte, netreba ľutovať tie naše krásne veľhory, že sa musia na toto všetko pozerať. A čo už ľudia, ktorí pod nimi žijú?