Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Po ústave budú nasledovať ďalšie opatrenia na podporu rodiny – Pavol Paška

Bratislava 7. júna (TASR) - Po schválení novely Ústavy SR, ktorá okrem iného definuje manželstvo ako jedinečný zväzok muža a ženy a má zvýšiť jeho ochranu, by mali nasledovať ďalšie opatrenia na podporu rodiny a manželstva. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to dnes uviedol predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD).

 

"Príde opäť komplex opatrení v rámci finančného a ekonomického rámca možností, ktoré budú podporovať túto tradičnú hodnotu manželstva. Nie ako diskriminačný inštitút, ako to niektorí naši oponenti formulujú, ale výsostne pozitívny spôsob, ako zabezpečiť ďalší sociálny a ekonomický rozvoj Slovenka," povedal Paška. Dodal, že opatrenia by sa mali dotýkať podpory v oblasti kvality života, bývania, životných nákladov.

 

Podľa exministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) novela ústavy rodine nepomohla. "Balíky zákonov, ktoré pomôžu rodine, sme mohli predkladať aj pred rokom i v budúcnosti bez toho, aby sme novelizovali ústavu," zdôraznila Žitňanská. Podľa jej slov KDH išlo touto novelou najmä o to, aby sa iné zväzky nedostali na úroveň manželstva. Jeden z predkladateľov novely Pavol Hrušovský (KDH) takéto tvrdenia odmietol. "Cieľom tohto nebolo vytvárať diskriminačný priestor pre slobodné rozhodnutie sa akéhokoľvek občana žiť v spoločnej domácnosti alebo sa dobre cítiť či už žena so ženou alebo muž s mužom. Ale nemôžeme toto isté spolužitie dať na úroveň manželstva ako jedinečného zväzku muža a ženy," zdôraznil.