Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Peter Sagan opäť koketuje s horským bicyklom - Tibor Bajchy

Pod týmto názvom prebehla v nemeckých médiách správa pri návšteve Petra Sagana na veľtrhu ISPO 2019 v Mníchove. V hale A6 uskutočnil tlačovú konferenciu v priestoroch Health & Fitness  fórum. Jeho obrovské úspechy sú každému známe. Tento sympatický a úspešný slovenský športovec má veľké zásluhy pri pozitívnom zviditeľňovaní Slovenska.  K jeho športovým úspechom patrí však aj jeho pozoruhodný entertainment-talent. Údajne sám v jednom interview povedal: Show je dôležitejšia ako víťazstvo. Umenie je, byť druhým alebo tretím a i napriek tomu poskytnúť divákom výborný zážitok.

Svoju výnimočnosť dokázal aj účasťou v súťaži horských bicyklov  na Olympiáde v Rio de Janeiro. Ak by ho neboli prenasledovali technické poruchy kto vie či by nebol okrášlený olympijskou medailou.  Média vysoko hodnotia aj jeho podnikateľský talent, jeho angažmán v oblasti výroby športových odevov kde má vlastnú módnu športovú líniu. Do budúcnosti plánuje otvoriť cyklistické športové múzeum s hotelom, reštauráciou a fitnes štúdiom. Stačil už napísať svoju prvú knihu pod názvom My World, existuje aj mimoriadna poštová známka Peter Sagan a dokonca bol po ňom pomenovaný aj jeden asteroid - Tourminátor.

Po získaní siedmeho zeleného trička na Tour de France bude jeho motivácia o to väčšia skúsiť znova niečo iné. Teraz ho však čakajú majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike. Držme mu palce, on určite nesklame aj keby nevyhral.

 

Znovu sa vynára otázka či sa opäť vážne zaoberá myšlienkou štartovať na budúcej Olympiáde v Tokiu na svojom obľúbenom horskom bicykli. Povedal, že si vie predstaviť štart v Tokiu opäť na širokých pneumatikách. Máme sa teda na čo tešiť. Cyklistický svet je v očakávaní Sagan-show.

 

Foto: Tibor Bajchy