Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Peter Chudík do piateho boja o kreslo predsedu PSK – Milan Országh

Predseda strany SMER – SD Robert Fico v sprievode krajského predsedu a poslanca NR SR Stanislava Kubáneka oficiálne predstavili regionálnym novinárom v piatok 9. júna kandidáta strany na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja pre blížiace sa voľby do samosprávnych krajov, ktorým je po jednomyseľnom hlasovaní krajského predsedníctva Peter Chudík. V kraji severovýchodného Slovenska už „starý známy“ všetkým občanom kraja vzhľadom k tomu, že na tomto poste úspešne pracuje už štvrté volebné obdobie.

 

Robert Fico zdôraznil, že Peter Chudík, vzhľadom k doterajším viditeľným úspechom prešovskej krajskej samosprávy je tým najvhodnejším kandidátom a verí nielen v jeho volebný úspech, ale aj v pokračovanie rozvoja kraja pod jeho vedením: Prajem Petrovi Chudíkovi pevné nervy v predvolebnom boji, ktorý zrejme bude až príliš špinavý. Verím, že ľudia v kraji vidia, koľko práce tu za 16 rokov vo funkcii predsedu PSK urobil. Keďže prešovský kraj najviac potrebuje napredovať v oblasti regionálneho rozvoja, keďže je tu niekoľko okresov zaradených do kategórie „najmenej rozvinuté okresy“. V partnerskej spolupráci vlády a PSK pripravujeme už na jeseň návštevy okresov Bardejov, Snina a Medzilaborce, za účelom dôkladnej prípravy akčných plánov pre ich rozvoj, ktorých realizácia by mala regionálny rozvoj týchto okresov posunúť dopredu.

 

Kandidát Peter Chudík uviedol, že pre súhlas s ponukou na kandidatúru sa rozhodol po skončení májového rokovania Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja, na ktorom boli schvaľované výsledky hospodárenia kraja za uplynulý rok: Boli to jednoznačne výborné výsledky,  vďaka spolupráci všetkých poslancov sme ich dosiahli vo všetkých oblastiach, vrátane investícii.  Okrem dôvery finančných inštitúcií v stabilne kvalitné ekonomické výsledky, vďaka ktorým je náš kraj už dlhodobo považovaný za najlepšie hospodáriaci a ekonomicky najstabilnejší kraj v rámci republiky,  trvale sa zaoberáme riešením problémov regionálneho školstva, sociálnej starostlivosti, dopravy a ďalších oblastí, ktoré vplývajú na regionálny rozvoj.  Plánujeme rozšírenie využitia regionálnych operačných programov a programov cezhraničnej spolupráce. Vstúpili sme už aj do spoločných projektov so samosprávami a dokonca aj s Prešovskou univerzitou (napr. pri rekonštrukcii a modernizácii  štadióna v areáli univerzity, na ktorom sa kedysi odohrávali zápolenia známej a obľúbenej pionierskej olympiády, ktorej duchovným otcom bol známy slovenský rozhlasový reportér Gabo Zelenay – pozn. redakcie).

Verím, že vo voľbách na tento post budem úspešný aj po piatykrát a podarí a nám úspešne realizovať veľa rozpracovaných aj nových rozvojových projektov.

Na tlačovej konferencii zľava kandidát strany pre voľby predsedu PSK strany SMER - SDPeter Chudík, predseda strany Robert Fico a krajský predseda Stanislav Kubánek

Na tlačovej konferencii zľava kandidát strany pre voľby predsedu PSK strany SMER - SDPeter Chudík, predseda strany Robert Fico a krajský predseda Stanislav Kubánek