Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Parlamentnú zlobu a nenávisť preniesli do ulíc – Jozef Kuchár

Na slovenskej politickej scéne aj v týchto letných dňoch pretrváva atmosféra zloby, nenávisti a klamstiev. Z parlamentnej pôdy ju dve opozičné strany, v ktorých dominujú aj niektorí prebehlíci, preniesli do ulíc. Zrejme aj takýmto spôsobom chcú pravidelne rozdeľovať spoločnosť.

 

K tejto zarmucujúcej situácii mierou vrchovatou prispievajú aj niektoré médiá. Hrôza musí chytať každého slušného občana pri počúvaní správ, rozhlasu, televízie a pri čítaní opozičnej tlače, s ktorou sa občania stretávajú na každom kroku. Vraždy, znásilnenia, krádeže, kauzy a vymyslené senzácie majú pevné a prvoradé miesto nielen v bulvárnej tlači, ale aj v RTVS, teda v Slovenskej televízii a Slovenskom rozhlase. Takmer každé spravodajstvo sa začína negatívnou informáciou. Na obrazovkách a pri mikrofónoch dominujú opoziční politici aj nedovzdelaní analytici i bývalí ideológovia, dnes honosne označovaní za politológov. Čo názor, či komentár, to má byť podľa niektorých politikov a novinárov takmer dokument o tom, v akom zlom stave je naša spoločnosť a celá krajina po marcových parlamentných voľbách pod vedením vládnej koalície. Mnohým už ani neprekáža, že takéto vyslovené, alebo napísané tvrdenia sú takmer vždy falošné, nepravdivé a ničím nepodložené.

 

Mnohé vymyslené kauzy veľmi rýchlo spľasnú ako jarmočné balóniky. Vypúšťajú ich známe postavičky chránené poslaneckými mandátmi. Na Slovensku je možné zverejňovať čokoľvek a to nielen v médiách, ale aj ústami predstaviteľov opozície, ktorí sa nemôžu zmieriť s tým, že voliči im nedovolili vládnuť. Svojimi ostrými, arogantnými až vulgárnymi tvrdeniami sa niektorí poslanci a poslankyne z opozičných radov dostali až za hranicu elementárnej slušnosti a úcty človeka k človeku.

 

Vraj majú rozpracovaný a zabehaný systém zverejňovania rôznych dezinformácií o skutočných pomeroch v štáte. Rozbehli ho po páde vlády Ivety Radičovej a uplatňuje sa aj v dnešných turbulentných a zložitých časoch pretrvávajúcich na medzinárodnej scéne. Za pomoci médií sa usilujú pomýliť najmä tých občanov, ktorí prijímajú pozvania na protestné zhromaždenia do ulíc a na námestia miest.

 

Netrápi ich, že vynaložené úsilie neprináša očakávané výsledky. Vládna koalícia funguje normálne, plní svoj vládny program a predkladá reálne návrhy na riešenie tých problémov, ktoré pretrvávajú najmä v oblasti zdravotníctva, školstva a sociálnej oblasti.