Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

P. Pellegrini obhajuje Ficove slová o monitorovaní moslimov

Bratislava 22. novembra (TASR) - Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini obhajuje slová premiéra Roberta Fica (obaja Smer-SD) o monitorovaní všetkých moslimov. "Použil slovo moslim. A čo mal hovoriť, že ideme monitorovať Eskimákov? Povedzme si pravdu. Posledné roky sú teroristické útoky v EÚ organizované islamským radikalizmom. Bolo na mieste, že povedal, že sa musíme pozrieť na komunitu moslimov, aby sme oddelili tých dobrých od tých, ktorí môžu pre nás predstavovať hrozbu," vysvetľoval Pellegrini v dnešnej diskusnej relácii TA3 V politike.

 

Zdôraznil, že sa potvrdili Ficove slová o tom, že medzi utečencami môžu byť ľudia, ktorí sú nebezpeční. "Citlivo vnímame tú situáciu a snažíme sa pragmaticky reagovať na situáciu. Nepodceňujme to riziko, útoky sa môžu diať," doplnil šéf parlamentu.

 

Prvoradou úlohou štátu je podľa jeho slov chrániť bezpečnosť ľudí, ktorí tu žijú. "Musí na to použiť všetky prostriedky," vyhlásil s tým, že občas možno môžu byť aj tvrdšie. "Štát má na to právo. Pretože, až keď my budeme v bezpečí a budeme mať doma všetko usporiadané, tak potom sa my môžeme veľkoryso snažiť pomáhať všetkým okolo," vysvetlil.

 

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár kritizuje vyjadrenia o monitorovaní každého jedného moslima na Slovensku. "Ak hovoríte o monitorovaní určitej komunity, mne to pripadá, ako keď nám bolo povedané, že vás Maďarov musíme monitorovať. Je to kolektívna vina, treba monitorovať podozrivých, a nie všetkých," zdôraznil Bugár. Pellegrini oponoval s tým, že nehovoril o všetkých.