Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Otvorili sezónu i – budúcnosť kúpaliska ThermalKesov – Milan Országh

Už v druhý, počasím ešte príjemný májový  deň,  slávnostne otvorili tohtoročnú letnú sezónu kúpaliska ThermalKesov.  Areál s výrazným prírodným potenciálom v podobe blahodarných účinkov termálneho prameňa, príjemného a pokojného prostredia uprostred vody a zelene je  situované  v malej obci Poľný Kesov. Nachádza sa iba 15 km od Nitry a 25  km od  Nových Zámkov. Bratislavčania musia do tejto oázy pokoja a zdravia cestovať približne sto kilometrov. 

 

Najrýchlejšie  sa tam dostanete  z rýchlostnej cesty R1 - Nitra – JUH, do 15 minút. Návšteva ThermalKesova vás odmení pohodou, príjemným prostredím a neobvyklým množstvom zelene. Termálna  voda z prírodného prameňa je vo  všetkých vonkajších bazénoch s teplotou vody od 28 - 40 ˚C  a aj vo vnútornom hypertermálnom krytom bazéne, kde je teplota vody 33 ˚C. Doslova živá voda v lone prírody, ktorá nepozná chemickú úpravu.

 

Pre stálych návštevníkov kúpaliska už nie je žiadnym tajomstvom, že tunajšia termálna voda má blahodarné účinky na ľudský organizmus a to najmä na pohybové ústrojenstvo, centrálny nervový systém a reumatické ochorenia. Prostredie je ideálne pre ľudí hľadajúcich nielen oddych  a dokonalý relax znásobený možnosťou kondičných, a pre blízkosť Nitry i kultúrnych aktivít, ale aj túžbu urobiť niečo pre svoje zdravie. Keď k tomu všetkému prirátame  chutnú slovenskú kuchyňu, niet už nad čím premýšľať, možno okrem dilemy ako dlho tu zostať.

 

Súčasťou areálu je rybník plný kaprov s rybárskou základňou, poskytujúcou rybárom komfortné služby. Ich tiché vysedávanie počas celej sezóny patrí ku koloritu areálu. Blízkosť rybníka vytvára ideálne podmienky pre ponuku športového rybárstva. Ďalšie informácie o ponuke možností a relaxačných službách v tomto doslova  idylickom prostredí  pripomínajúcom rodinnú atmosféru, pre všetky vekové kategórie, vám poskytne internetová stránka www.thermalkesov.sk.

 

Otvorenie tohtoročnej sezóny 2. mája bolo ozdobené malým drahokamom, zaručujúcom  kúpalisku ThermalKesov najvyšší lesk pre budúcnosť - oficiálnym štartom výstavby prvej etapy novej časti areálu, ktorý sa bude volať „bazénový svet“. A keďže vedenie kúpeľov iba tak mimochodom spomenulo, že robí všetko pre to, aby takto o rok bol nový bazénový svet  už  k dispozícii  relaxu  chtivým návštevníkom, poprajme stavbárom, aby sa im Kozinovo veštecké „do roka a do dňa“  podarilo splniť. Pretože donedávna bezmála neznámy Poľný Kesov sa vďaka aktívnej práci a prezieravému plánovaniu  zainteresovaných strán (vrátane spolupráce so samotnou obcou) stáva na mape slovenského kúpeľníctva čoraz zreteľnejším bodom.  Zatiaľ síce nedosahuje slávu Piešťan, ale počkajme si, aký známy bude kesovský žabiak (symbol kúpaliska) o niekoľko rokov.

 

 Veď už dnes  sú účinky blahodarne pôsobiacej termálnej vody z Poľného Kesova pre ľudské zdravie známe napríklad aj medzi obyvateľmi drsnej českej Vysočiny. Stretnete tu však klientov aj  z Maďarska, Čiech či Švajčiarska. Aká je tam situácia dnes, to zistíte na našich fotografiách. V prípade, že hľadáte motiváciu, na základe ktorej by ste sa rozhodli zavítať do týchto končín, máme pre vás, no predovšetkým pre milovníkov koní, zaujímavý tip. Pripomenú si tam 200 rokov od prvého stredoeurópskeho dostihu.  Predstavte si, dostihové športy majú svoje stredoeurópske korene práve tam. Prečo sa pri takejto sláve  aj nevykúpať v teplučkej a  blahodarne pôsobiacej vode a neurobiť niečo pre svoje zdravie?

 Text a foto:  M. Országh

 

Nálada po večeri

Nálada po večeri

Rodinná pohoda pri bazéne

Rodinná pohoda pri bazéne

Symbol kúpeľov

Symbol kúpeľov

Základňa v rybárskom raji

Základňa v rybárskom raji