Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Novinári zistili načo je Hillary „teória sprisahania“!

Hillary Clintonová sa vo svojej predvolebnej kampani očividne spolieha na „podivnú teóriu sprisahania“, podľa ktorej Rusko kyberneticky útočí proti americkým voľbám, aby v nich zabezpečilo víťazstvo pre Donalda Trumpa.

Redaktor internetovej stránky Breitbart News Joel Pollak však uvádza, že Američania tomu veria čoraz menej a že nakoniec sa toto „sprisahanie“ môže otočiť úplne proti nej. „Na podporu tejto teórie niet nijakých dôkazov, rovnako tak neexistujú dôkazy, že americká verejnosť sa nechala kúpiť týmito obvineniami. Navyše, veľmi záhadný je fakt, že Clintonová vysiela k svojim stúpencom oznam o tom, že vo voľbách očakáva krach“, píše Pollak.

A teraz prichádzame k rozuzleniu. Hillary potrebuje konšpiračné teórie na realizáciu tzv. plánu „B“, ktorý sa spustí v prípade reálneho Trumpovho víťazstva.

Pollak píše, že vôbec tu nejde o to, či Rusi zasahujú, či nezasahujú do amerických volieb, či niektorého kandidáta uprednostňujú, dôležité nie je ani to, či Moskva vôbec môže nejako ovplyvňovať americké voľby. Dôležité je len jedno – spochybniť samotné voľby, píše autor.    

„Nápad, že Rusi môžu byť nejako zamiešaní do amerických volieb zabezpečuje príhodnú zámienku na anulovanie výsledkov, ak to bude nevyhnutné“, poznamenáva Pollak a pokračuje, že na to stačí „vybudiť hystériu v rôznych médiách, spustiť právne procesy, mítingy a dokonca ústavnú krízu“.

Táto teória, podčiarkuje Joel Pollak, bude potom slúžiť záujmom Clintonovej dokonca aj v prípade jej porážky, pretože verná myšlienke „ruskej stopy“ bude môcť rozpútať novú kampaň – tentoraz na spochybnenie volieb. 

Podľa ria.ru, 13. 9. 2016