Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Novinár Ľ. Huďo, kandidát na predsedu BSK – Jozef Šucha

Novinár na voľnej nohe, Ľubomír Huďo, ktorý kandiduje na predsedu  BSK sa v pondelok 25. septembra predstavil v Bratislave na tlačovej konferencii. „Do politiky vstupujem preto, aby to bola nezištná služba vo verejnom záujme“ povedal. Jeho kandidatúru podporuje Ľudová strana Naše Slovensko, ktorá v Bratislave nepostavila vlastného kandidáta.

 

Huďo sa napriek podpore ĽSNS a podpore strany Priama demokracia považuje za nezávislého kandidáta, pretože nikdy nepracoval v straníckych štruktúrach. “Nemám tie kontakty a prepojenia ani v ekonomickej sfére, ani v straníckej,” vyhlásil. Nechce byť “trójskym koňom” žiadnej politickej strany.

Huďo podľa vlastných slov pôsobí v médiách, do roku 2013 v oficiálnych a odvtedy na “alternatívnej scéne”. Do politiky na komunálnej úrovni sa rozhodol vstúpiť preto, aby ponúkol verejnosti zmenu v nezištnom a nie v straníckom záujme. Štandardné strany podľa jeho vyjadrenia klamú, kradnú, kamuflujú, korumpujú. “Som presvedčený, že veci sa dajú zmeniť, touto cestou, legálnymi prostriedkami, tzv. demokratickými, ako sú voľby, angažovanosť, účasť,” uviedol.

 

Slovami “tri za tri” zhrnul svoju základnú predstavu. “Ten, kto pracuje, ten kto platí dane a dodržiava zákony, má mať špičkovú bezpečnosť, špičkové zdravotníctvo a špičkové vzdelanie,” pokračoval s tým, že to tiež závisí od dostupných prostriedkov. Úrad BSK by podľa neho mohol mať aj oddelenie, ktoré bude právnymi odbornými radami pomáhať ľuďom s problémami s exekúciami.

 

Prvou vecou, ktorú chce po prípadnom zvolení spraviť hneď na začiatku, je audit. “Audit personálny, ekonomický, majetkový, pretože toto je základná vec, kam plynú prostriedky a v mene a v záujme koho,” zdôraznil. Dodal, že nasľubovať možno v rôznych oblastiach čokoľvek, ale vždy sú základnou otázkou finančné prostriedky, ako sa s nimi hospodári, aké sú finančné toky, komu plynú a na aké ciele.

 

Ako uvádza TASR o post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) zabojuje v tohtoročných novembrových voľbách do VÚC 18 kandidátov. Okrem Ľubomíra Huďa je to ďalších osem nezávislých kandidátov a takisto deväť nominantov politických strán či koalícií.

 

Známy slovenský novinár Ľubomír Huďo si svojou odvahou písať a hovoriť o tzv. nepríjemných témach vyslúžil nálepku kontroverzného a konšpiračného novinára. Za svoje postoje musel mnohokrát bojovať s nadriadenými a to už od začiatku svojej novinárskej kariéry. Ako sám hovorí, vždy plával proti prúdu a nemieni na tom nič meniť.