Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Nezaradení poslanci z Republiky chcú odvolávať Mikulca pre migračnú krízu

(TASR) - Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR z mimoparlamentnej Republiky chcú iniciovať odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Dôvodom je nezvládanie migračnej krízy. Na iniciovanie mimoriadnej schôdze NR SR je potrebných aspoň 30 podpisov poslancov.


"Za toto imigračné eldorádo, za toto ohrozovanie Slovenska nie je zodpovedný nikto iný ako prispatý minister Mikulec. Viackrát sme ho vyzývali, aby sa zobudil a konal, ale on sa len prevrátil na druhý bok a spokojne si chrní ďalej. Takto to pokračovať nemôže," poznamenal predseda Republiky a europoslanec Milan Uhrík. So zberom podpisov pod zvolanie schôdze chcú začať počas týždňa.

 

Líder mimoparlamentného Hlasu-SD a nezaradený poslanec Peter Pellegrini avizoval, že ak im budú chýbať podpisy, dodá im ich. Odmieta však, že by šlo o spájanie sa s touto stranou. "Je dôležité, aby sa našlo 30 poslancov a aby sa vôbec mohlo hlasovať. Nie kvôli Republike, ale preto, lebo sa na tento marazmus nemôžeme pozerať," dodal. Mikulca už mal podľa neho dávno odvolať premiér Eduard Heger (OĽANO).

Opozičná SaS podpisy pod iniciovanie schôdze nedodá. Hovorca strany Ondrej Šprlák pre TASR uviedol, že v prípade hlasovania o vyslovení nedôvery Mikulcovi zasadne poslanecký klub.