Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Neviem, či budem na kandidátke, ponuku ale zvážim - Denisa Saková

 

Bratislava 6. novembra (TASR) – Ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD) necháva otázku svojho pokračovania v politike otvorenú. Po stredajšom rokovaní vlády uviedla pred médiami, že nevie, či bude na kandidátke Smeru-SD v nadchádzajúcich voľbách, prípadnou ponukou sa ale bude zaoberať.

 

"Kandidátka je v rukách predsedníctva strany, neviem, či na nej budem. Ak však ponuka príde, budem ju zvažovať,“ uviedla o svojej prípadnej politickej budúcnosti.

 

Po stredajšom rokovaní vlády sa tiež vyjadrila ku kauze podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD). Povedala, že osobne sa neangažuje v straníckej diskusii o tom, či by mal rezignovať na svoj post v dôsledku svojej komunikácie s obvineným Marianom. K. "Je to na jeho rozhodnutí a jeho svedomí, on vie najlepšie, čo si s dotyčným písal,“ povedala Saková na adresu Glváča. Priznala zároveň, že sa v tejto otázke stotožňuje s postojom predsedu vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD). "Teda ak je niečo nevysvetliteľné, tak by sa mala opustiť nejaká stolička,“ naznačila.

 

S premiérom sa šéfka rezortu vnútra zhoduje aj v názore na 50-dňové moratórium na predvolebné prieskumy. "Nemyslím si, že je teraz efektívne sa vôbec baviť o 50-dňovom moratóriu a že je správne takto vstupovať do už rozbehnutej predvolebnej kampane,“ povedala pred médiami.