Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Neuveriteľná manipulácia – Mgr. Štefan Nižňanský

Vo vysielaní RTVS (utorok 4.2.2020) som postrehol neuveriteľnú manipuláciu verejnej mienky. Moderátor Viliam Stankay informoval po 24 minúte vysielania správ (00:24:12) o prieskume dôveryhodnosti médií pôsobiacich na Slovensku. Titulok hlásal, že „RTVS ako najdôveryhodnejšie médium“ a tabuľka popri ňom zobrazovala nameraný výsledok dôveryhodnosti  1) RTVS dôveruje 52% opýtaných 2) súkromným médiám 39,5%  a 3) alternatívnym webom 22,5%. No moderátor ich napriek titulku alternatívne weby označil ako „dezinformačné“ médiá! Ako na to prišiel? To je nehoráznosť, veď pojem alternatívny nie je synonymom slov dezinformačný, nepravdivý, konšpiračný a pod. Takto to používajú práve manipulátori tretieho sektora, politická opozícia i nevzdelaní novinári z redakcií oligarchických médií.  No svedčí to o atmosfére v prostredí spravodajskej „džamahírie“... Nie som prorokom, no odhadujem, že sa k tomuto ozvú isto viaceré redakcie alternatívnych médií a webov, ktoré si pravdu a serióznu žurnalistiku ctia viac ako u Vás v Mlynskej doline.

               

Takisto sa zámernej  manipulácie dopustil redaktor Jakub Prok v príspevku: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/212161# a to konkrétne vetou, ktorou dopĺňal respondenta politológa Baboša, ktorý je spoluautorom štúdie. Jakub Prok povedal, že: „Úlohou médií, ako strážcov demokracie je pozerať politikom na prsty ale aj chrániť spoločnosť pred tými, ktorí hodnoty liberálnej demokracie podkopávajú.“

Prečo verejnoprávne médium preferuje (mimo vysielania predvolebnej kortešačky zo zákona) v hlavnom večernom čase v spravodajstve liberálne hodnoty?! Prečo nie národné, kresťanské, prečo nie sociálno-demokratické, prečo nie tradičné či konzervatívne? Je to hrubé „babráctvo“ a porušenie zákonom predpísanej objektívnosti, vyváženosti a nestrannosti spravodajstva. Pýtam sa v mene koho vystupuje redaktor Prok? Je zamestnancom RTVS alebo  ho platí niektorá z liberálnych partají (SaS, Progresívne Slovensko, Za ľudí, OĽano)??? Nechcem mu uprieť jeho vlastný názor ani pohľad na svet, no protestujem proti tomu aby ho vnucoval mne alebo aj ďalším divákom – koncesionárom, ktorí si ctia iné hodnoty, preferujú odlišný názor.  Je to ďalší dôkaz cudzieho vplyvu zvonku a ovplyvňovania členov redakcie spravodajstva RTVS subjektmi opozičných politických strán – hoci vykrikujú a obviňujú generálneho riaditeľa Rezníka, že nadržiava SNS a preferuje predsedu parlamentu Andreja Danka.

 

Nedávno liberálov pri  obdobnej lži  a nepravdivého obvinenia usvedčila spravodajská televízia TA3 zverejnením štatistiky vyčleneného času vo vysielaní jednotlivým stranám či politikom. Upozorňujem a žiadam, aby vedenie spravodajstva i manažment RTVS zvlášť teraz – v predvolebnom období - strážili nezávislosť, objektivitu, pravdivosť, vyváženosť  a ozajstnú slobodu svojich redaktorov. Aj proti ovplyvňovaniu či korupcii zo strany mediálnej chobotnice s liberálnymi chápadlami.  So svojimi postrehmi sa celkom isto podelím aj s členmi vedenia Únie slovenských novinárov a zvažujem obrátiť sa s podnetom aj na Ústrednú volebnú komisiu SR a možno aj na Radu pre vysielanie a retransmisiu.

 

Mgr. Štefan Nižňanský

platiaci koncesionár