Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Nepokojný Silvester – Rudolf Slezák

Trocha oneskorene, ale predsa sa už aj naše média rozpísali o brutálnych útokoch na nemecké dievčatá a ženy, ku koncu roka. Komentátorom ktorý tak pohotovo a rýchlo reagujú na všetko čo sa udeje vo svete, akoby to vyrazilo dych. Nebolo pre nich až tak jednoduché nájsť správne slova na to, čo sa udialo na uliciach nemeckých miest v noci, keď sa Európa tešila z príchodu Nového roka. Doteraz  nás väčšina z nich  presviedčala, že sa netreba  obávať o svoje bezpečie príchodom utečencov, že netreba spájať migráciu s bezpečnostnou hrozbou a kriminalitou. 

 

Zrazu sa  však stalo niečo  neuveriteľné, migranti nám predviedli, ako si oni ctia náš spôsob života, naše zákony a zvyklosti.  Na uliciach nemeckých miest, kde ich je najviac, sa začali grupovať davy mladých ľudí s arabskou alebo severoafrickou vizážou  a húfne začali prepadávať, okrádať a sexuálne obťažovať všetky osoby ženského pohlavia, ktoré boli po ruke. Komentátori našich mienkotvorných médií , opozícia i všelijaké ľudsko-právne organizácie, akoby nemali vlastný názor na tento hanebný incident a vyčkávali, až dostanú pokyn odniekiaľ z ústredia. Začali sa ozývať až vtedy, keď na túto tému prehovoril po Troch kráľoch, Robert Fico. Ako inak, znova ho obvinili, že šíri okolo seba nenávisť a strach, že  využíva aj tento incident vo svojej predvolebnej kampani. A znova začali drmoliť to svoje, zborovo nacvičené - k utečencom musíme byť tolerantní, ústretoví a vľúdny. Akoby pokračovali v slovách jedného výtržníka ktoré vmietol policajtom do tváre pri zatýkaní - Som "Sýrčan", so mnou musíte zaobchádzať vľúdne, mňa sem pozvala pani Merkelová.

 

Dokážem si predstaviť túto situáciu, len si neviem predstaviť seba, ako by som sa zachoval, keby som  bol v uniforme toho policajta. Som totiž toho názoru, že aj "Sýrčania", nás budú musieť v prvom rade presvedčiť o tom, že nie sú výtržníci ani gauneri. Na Silvestra nás o tom nepresvedčili. Okrem toho, si myslím, že opozícia to má trocha pomýlené, ak za všetkým čo urobí alebo povie Robert Fico, vidí iba predvolebné nadbiehanie voličom. Naopak, som presvedčený o tom, že by to bol veľmi zlý premiér, ak, by nás neupozorňoval aj na možné bezpečnostné a kriminálne rizika, ktoré prináša so sebou utečenecká kríza. To by mal čakať až do marca, až skončí predvolebné obdobie? Veď terorizmus a jeho rodná sestra kriminalita, sú tu teraz a teraz treba o tom aj hovoriť. Ak by sa opozícii podarilo naordinovať mu svoju vôľu, potom by sme tu nemali ani jeden sociálny balíček a museli by sme čakať, až nám oni po voľbách znova predvedú ,ako sa robí sociálna politika. Pre Boha, len to nie.

 

Ozvala sa už aj Angela Merkelová a niekoľko jej ministrov. Je to tvrdohlavá dáma, pretože aj po tomto hanebnom útoku na nemecké ženy a dievčatá, ešte stále tvrdí, že to nemá nič spoločného z utečeneckou krízou. Všetky nemecké ženy však polícia upozornila aby nechodili samé, aby sa vyhýbali miestam, kde sa grupujú utečenci. Dožili sa tak čias, keď sa ako vo vojne  museli ženy skrývať po pivniciach, aby sa nestali obeťami cudzích vojakov. Nepovedali im iba to, koľko ich má chodiť  pokope, aby sa ubránili, ani to, koľko mužov ich malo sprevádzať, aby ich ubránili pred zdivočemým davom ožranov. Polícia ich pred nimi ubrániť nedokázala, nadarmo volali o pomoc. Obete, ktoré sa medzi nimi ocitli, asi nikdy nezabudnú na tento svoj silvestrovský zážitok. Čoraz viac ľudí, si už konečne začína uvedomovať, že utečenci to nie sú iba chudáci utekajúci pred vojnou a prenasledovaním, ale že medzi nimi sú  aj kriminálnici a teroristi, ktorí sa do Európy v tejto vlne pohodlne narámovali. 

 

Ak bude niekto aj naďalej tvrdiť, že migrácia, ktorú dala do pohybu svojimi zbrklými a nezodpovedanými vyhláseniami, predovšetkým Angela Merkelová, nie je pre nás hrozbou, tak klame. Je to veľká hrozba, ktorej dôsledky ešte ani len netušíme. Dosť možné, že sa  nás naše vnúčatá raz budú pýtať, prečo sme dopustil, aby sa z Európy stal svet, v ktorom sa premiešali všetky rasy , kultúry a náboženstva. Budú sa nás pýtať, k čomu to bolo dobré , kto to spôsobil. a prečo? Plávame do neznámych vôd a nevieme kam nás ich prúd zanesie. Už teraz však vidno, ako si títo ľudia ctia náš spôsob života, naše zákony a zvyklosti. . Ak by sme aj pripustili , že tento odporný incident, napriek tomu, že obete i svedkovia zhodne vypovedajú o výtržníkoch arabského a afrického pôvodu, by sa predsa len nemal dávať do súvislosti s utečencami, potom sme na tom ešte horšie, ako  sa na prvý pohľad zdá. Ak ho nevyvolali  kriminálnici z ich radov, potom kto? Museli by to byť ľudia, ktorí sa tu narodili, chodili tu do škôl, vyrástli tu...teda mali byť už dávno integrovaní. V takom prípade by sme si však museli priznať, že s tou ich integráciou to akosi nevyšlo.