Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Nemám absolútne žiadne dôvody, aby som odvolal R. Kaliňáka – Robert Fico

Bratislava 19. novembra (TASR) - Premiér Robert Fico (Smer-SD) nemá dôvod na odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), ktorý je podľa opozície zapojený do daňovej kauzy Bašternák. "Neexistujú žiadne dôkazy, nie je nič, čo by ma oprávňovalo zaujať kritický postoj voči Robertovi Kaliňákovi. Je najlepší minister vnútra, akého Slovensko kedy malo. Nemám absolútne žiadne dôvody, aby som odvolal Roberta Kaliňáka. Nebudem nikdy konať na princípe, že médiá niečo napíšu, ja niekoho zarežem a potom sa ukáže, že to bolo úplne inak," povedal Fico v dnešnom rozhovore pre denník Pravda.

 

Vyzdvihol Kaliňákovu reformu ESO, boj s kriminalitou. Minister podľa Fica pozdvihol Policajný zbor a pomohol aj hasičom. Zdôraznil, že Kaliňák má jeho absolútnu dôveru. Dodal, že v koalícii je téma odchodu Kaliňáka uzavretá. Koaliční partneri podľa Fica nevidia žiadny dôvod na Kaliňákov odchod. "Tým definitívne táto kauza vo vládnej koalícii skončila," podotkol Fico. Koaliční partneri podľa neho tému viac neotvorili.

 

"Nikdy táto téma nebola predmetom rozhovorov, pretože sme dostatočne preukázali, že celá téma je vymyslená a cieľom tejto kampane je zaútočiť na veľmi dôležitého človeka v Smere, a to je Robert Kaliňák, a poškodiť Smer. Nie som Dodo v politike, aby som na takéto lacné hry naskočil," doplnil premiér a predseda Smeru-SD. Dotkol sa aj vyšetrovania kauzy Gorila. Zopakoval, že je to kauza druhej Dzurindovej vlády a chce, aby sa vyšetrila. Apeluje na riadne vyšetrenie, lebo verejnosť by podľa Fica mala vedieť, "ako sa rozkrádal majetok". Fico zároveň odmietol nechať sa zatiahnuť do konfliktu s prezidentom SR Andrejom Kiskom.