Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Najlepšie letisko na svete má Mníchov – Tibor Bajchy

Len pred niekoľkými mesiacmi obdŕžalo mníchovské letisko od autorizovaného londýnskeho inštitútu SKYTRAX certifikát "Five Star Airport" - päťhviezdičkové, ako prvé v Európe. Zároveň bolo vyhodnotené ako najlepšie letisko v Európe a tretie na svete.

 

Teraz udelil prestížny americký cestovný magazín PREMIER TRAVELER v rámci gala predstavenia v Beverly Hills, letisku Franza-Jozefa Straussa vyznamenanie "Best Airport in the World 2015"- najlepšie letisko sveta v roku 2015. V súčasnosti poskytuje toto letisko medzinárodné spojenia do vyše 200 destinácii vo svete. V roku 2015 narástol počet cestujúcich na mníchovskom letisku na 41 miliónov pasažierov.

 

Renomovaný časopis Premier traveler uskutočnil v mesiacoch máj až september 2015 rozsiahly prieskum na hodnotení ktorého sa podieľalo 33 tisíc respondentov, ktorí dali svoje vótum pre letiská, letecké spoločnosti, hotely, lietadlá a iné kategórie z oblasti cestovného ruchu.

 

Mníchovské letisko sa presadilo ako číslo 1 v celosvetovom porovnávaní. Ďalšími víťazmi "Best of 2015 Awards" v kategórii "Najlepší typ lietadla" bol na prvom mieste vyhodnotený Boing 777. Tuskish Airlines si môžu pripísať primát v kategórii "Najlepšie aerolínie Európy" ako aj za "Najlepší letecký catering".

Tibor Bajchy, Mníchov