Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Na pomoc klasickej rodine – Milan Országh

Práve prebiehajúci zápas o ďalší osud Istanbulského dohovoru na Slovensku je v podstate bojom o etickú, duševnú, duchovnú a morálnu tvár Slovenska už pre obdobie najbližších rokov. O osud tradičných slovenských národných hodnôt, o pokračovanie slovenskej histórie a možno aj existenciu samotného štátneho útvaru Slovákov.

 

Neuspokojujme sa tým, že naša história je plná kritických zvratov a vždy sme to akosi s odretými ušami prežili. Germánov, Frankov, Osmanov, Tatárov, Húnov i Maďarov, Nemcov i Rusov. Akosi priveľa na takýto malý národík. Ale to je daň za to, že naši pra pradedovia si zmysleli, že budú žiť akurát tu, v strede Euurópy. V nádhernej krajine pod Tatrami, ktorú developeri, kšeftári a zlodeji tak bohapusto pustošia, s požehnaním „našich“ štátnych orgánov. Dnes nám chcú iní zlodeji ukradnúť aj rodiny, pokriviť naše deti, ktoré by mali byť zdravou budúcnosťou nás všetkých, ktoré by mali zachovať Slovensko a Slovákov v dnešnom cielene vyvolávanom globálnom chaose.

 

Každá akcia vyvoláva zákonitú reakciu, tá je však  v našom prípade až príliš ľudská a láskyplná. V priestoroch Krajského múzea v Prešove bola v utorok 11. februára (teda na začiatku každoročného  Národného týždňa manželstva) otvorená open putovná výstava 20 najlepších fotografií zo súťaže, do ktorej bolo prihlásených 45 záberov s témou rodiny, pod názvom Náš príbeh. V rámci myšlienky, že každé manželstvo a každá rodina má svoj vlastný ľudský a životný príbeh, poväčšine so šťastným koncom. A tie najkrajšie treba zvečniť a zverejniť ako príťažlivý vzor. Záštitu nad týmto výsostne ľudským projektom prevzala primátorka Prešova Andrea Turčanová a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. Po „odznení“ výstavnej kolekcie v krajskom meste bude postupne putovať po okresných mestách kraja. Škoda iba, že organizátori tohto spoločensky významnej akcie ostali akosi v utajení. Prečo?

 

Predstavujeme vám víťaznú fotografiu súťaže, ktorej autorkou je Klaudia Kirschnerová a dala jej jednoduchý názov Manželstvo. Už na prvý pohľad je zrejmé, že ide o manželstvo typu „kým nás smrť nerozdelí“. Nuž, v tomto prípade by si mala zubatá dať poriadne načas, aby nezničila nádherné ľudské dielo.