Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

NÁZORY: Zákon o tzv. schránkových firmách musí byť opätovne schválený – Robert Fico

Bratislava 11. januára (TASR) – Zákon o tzv. schránkových firmách obmedzujúci ich účasť vo verejnom obstarávaní, ktorého novelu vetoval prezident SR Andrej Kiska, musí byť opätovne schválený. Uviedol to dnes v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD).

 

"Je totiž lepšie mať takýto zákon, ako nemať nič. My sme povedali veľmi presne: Poďme sa pozrieť, ako bude tento zákon po čase fungovať v praxi, pretože to je nóvum," zdôraznil. Téma boja proti schránkovým firmám, téma boja proti netransparentnému konaniu a korupcii je podľa neho však témou, ktorá je aktuálna 25 rokov, od roku 1989.

 

 Premiér ubezpečil, že pri opätovnom prerokovávaní vetovanej novely zákona v parlamente budú poslanci vládnej strany znovu hlasovať za jej schválenie. "Pán prezident SR využil svoje ústavné právo. Ja teraz hovorím dopredu veľmi jasne: Osemdesiattri poslancov Smeru opätovne zahlasuje za zákon a zákon bude prijatý, pretože lepšie je mať niečo, čo môžeme postupne zlepšovať, ako nemať v danom prípade nič. Osobne nechápem postoj pána prezidenta SR, prečo vetoval tento zákon," dodal premiér.