Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

NÁZORY: Kto a koho pobúril? – Dušan Konček

Slovenskí  liberálni poslíkovia div z kože nevyskočili, keď sa dozvedeli, že v Prahe na stretnutí socialistov  slovenský premiér R. Fico si svoje povedal a jednoducho to povedal na rovinu. Odmietol totiž tancovať medzi vajcami, čo bolo možno dobré v ére globalizácie. Tá však je nenávratne preč a tak  treba hovoriť, že A je A, nie je B. 

 

„Musíme hovoriť  jasne a skončiť s politickou  korektnosťou, lebo tak len naháňame body  populistom“. To je tiež veta, ktorá jasne hovorí o čom je reč. Mnohým bruselským socialistom  to zrejme ešte nedošlo, alebo ich brzdí stará známa prax  a čo povie Obama, či Merkelová. Obama je nenávratne preč a Merkelová nie je  nový Obama a možno ani na budúci rok po voľbách nebude. Vášnivo sa do  R. Fica pustili aktivisti LGBTI a slovenský premiér nepovedal nič, iba to, čo je  obsiahnuté v slovenských hodnotách, ktoré na rozdiel od tých bruselských sú vyjadrením národa žijúceho pod Tatrami a nie nejakých činovníkov  Bruselu. Treba si jednoducho uvedomiť, že podpora LGBTI je na Slovensku nemysliteľná, rovnako ako  podpora nejakých moslimských extrémistov. To je jednoducho názorová hodnota  národa, ktorého je R. Fico premiérom. A tým je povedané všetko. 

 

A zaoberať sa právami homosexuálov či moslimov sa naozaj nemusíme, máme svoje problémy a tým treba venovať pozornosť. Homosexuálov na Slovensku nikto neohrozuje a je len na nich samotných, aby sa normálne začlenili do spoločnosti a nevykrikovali, že chcú viac práv, ako má každý bežný občan.  A Slovensko sa naozaj nemôže venovať  desiatim prioritám naraz, ale tým, ktoré sú pre nás dôležité. A to by si mali uvedomiť členovia  kongresu európskych socialistov /PES/. A nejaké hnutia LGBTI, ktoré ktosi  pozadia  finančne podporuje a núti k aktivitám, ktoré nemajú nič spoločné so slovenskými hodnotami nie sú pre nás prioritou. To je len  podružné vyvolávanie vášní, ktoré   nemajú nič spoločné ani so sociálnou demokraciou.

 

Súbežne s tým začínajú nejaké  akčné skupiny raziť  „feminizáciu“, ako keby sme  tu boli nejakí  radikálni antifeministi. Prečo ju nejdú propagovať  napríklad do moslimských krajín? To by európski socialisti uvideli  nie pobúrenie ale hotovú  revolúciu. Takže slovenský premiér na kongrese v Prahe  Slovákov nepobúril  ak pobúril nejakých ufňukaných socialistov, tak to je ich problém. A ak LGBTI žiada od neho ospravedlnenie, treba jasne povedať, že sa nemá za čo nikomu ospravedlňovať. Nie sme ani rezervácia a ani  niekoho domínium, sme krajina ktorá má svoju hrdosť, hodnoty a na tom niet čo meniť. A teda ani sa ospravedlňovať.