Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

NÁZORY: Do Moskvy by Robert Fico mal ísť, ... – Vladimír Dobrovič

SaS deklarovalo rovnako ako SDKÚ-DS a ďalšie pravicové strany,  že privítali rozhodnutie prezidenta SR Andreja Kisku nezúčastniť sa na oslavách 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny v Moskve. Podľa šéfa Slobody a Solidarity Richarda Sulíka by sa tak mal rozhodnúť aj premiér Robert Fico. Som presvedčený, že väčšina občanov, medzi ktorých sa radím aj ja, verí, že premiér nepodľahne výzvam pravicových strán. Tie, aby zdôvodnili svoj nepriateľský postoj voči krajine, ktorá nám ako jediná v našej spoločnej histórii s Čechmi pomohla, sú schopné poprieť aj jednoznačnú zásluhu Sovietskeho zväzu, ktorého nástupníckym štátom je Ruská federácia, na porážke nemeckého nacizmu.

Tak ako mnohí občania, ktorí to dali už verejne najavo aj ja som sklamaný z postoja Andrej Kisku, zvoleného demokraticky  väčšinou voličov. Žiaľ, zrejme počúva len pravicových politikov. Pritom možno aj ich voliči si priali, aby ako hlava štátu našiel v sebe toľko cti a išiel vzdať úctu tým, vďaka ktorým môžeme žiť od porážky nacizmu v mieri.  Andrej Kiska sa zrejme verejne rozhodol pridať na stranu tých, ktorí v snahe o svetovládu nepretržite vyvolávajú vojenské konflikty na celom svete (Irak, Lýbia, Afganistan...).

 

Pán prezident sľúbil, že bude prezidentom všetkých občanov. Týmto postojom, za ktorý sa hanbím však svoj sľub jednoznačne porušil. V mojich očiach a domnievam sa, že aj v očiach väčšiny našich občanov sa stal prezidentom, ktorý pre tento, možno povedať nepriateľský postoj k Rusku a jeho statočným bojovníkom, ktorí nám priniesli slobodu, stratil dôveru. Žiaľ ani predseda vlády Robert Fico zatiaľ jednoznačne nedeklaroval, že sa moskovských osláv zúčastní. Tak ako pred jeho rozhodovaním o tom či bude kandidovať za prezidenta som v Slovenskom rozhľade napísal, že jeho kandidatúru považujem za politický hazard, teraz som presvedčený, že jeho neúčasť na oslavách 70. výročia oslobodenia od nacistov by bola tiež politickým hazardom. Pravicoví voliči by ho ani za takýto ústupok nevolili a dôveru ľavicových voličov a nerozhodnutých by to minimálne nahlodalo.