Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Multimilionár Fico? – Rudolf Slezák

Poslanec Igor Matovič, pravidelne vo všetkých svojich verejných vystúpeniach prehlasuje, že urobí všetko preto, aby opozícia vymenila jednofarebnú vládu Roberta Fica. Využíva k tomu aj svoje inzertné regionálne médium, z ktorého sa stala ideová základňa pre každého, kto sa chce realizovať v proti Ficovskom odboji. Niet jediného čísla tohto týždenníka, aby sa medzi inzerátmi neobjavili "stĺpčeky", v poslednom čase dokonca celé strany, v ktorých autori, v tomto predvolebnom období, útočia na politickú stranu Smer a predovšetkým na jej predsedu a súčasného premiéra. Pán Matovič, sa tu pravidelne predstavuje ako nebojácny politik a žurnalista, ktorý pre blaho slovenského národa, je ochotný prinášať aj obete, podstupovať sedenia na detektore lži... no z každého jeho slova alebo napísanej vety, sa dá vycítiť, že sa jedná o človeka, ktorý vždy bude vyvolávať konflikty. Aj vtedy, ak by sa mu podarilo zasadnúť do kresla niektorého z ministrov, alebo chráň Bože, keby sa stal premiérom. Museli by sme však ochorieť na stratu pamäti, ak by sme zabudli na všetko to, čo už natáral a nevyčíňal sa v parlamente, aby sme si ho vedeli predstaviť, ako solídneho a dôstojného pána, ktorý bude rozhodovať o osude Slovenska. Museli by sme zabudnúť na to, ako si s nami všetkými zavtipkoval, keď mu vraj niekto ponúkol milióny za povalenie vlády Ivety Radičovej, na to, ako riešil a nevyriešil s poslancom Hlinom, Rómsku problematiku, na prípad s Radovanom Prochádzkom, poslancom Poliačikom, keď mu v parlamente vsypal na hlavu injekčné striekačky, na konflikt s Annou Malíkovou...všetci sme sa na tom smiali, keď ho prefackala pred celým Slovenskom. Chvíľu bol pokoj, no teraz už zasa vystrája, neberie si na ústa servítku a z jeho úst sa len tak sypú nadávky a urážky najhrubšieho zrna o klamároch, zlodejoch, podvodníkoch, o bande okolo Fica a pod. Kedysi to boli najťažšie obvinenia, ľudia mali kvôli ním súboje, zatvárali sa, pokuty dostávali, ak sa nedokázala ich pravdivosť. Škoda, tých čias, možno by politici boli opatrnejší vo výbere slov. Škoda, že v parlamente už nie je sú takí ľudia, ako pani Malíkova, ktorá si dokázala za urážku, urobiť poriadok aj s Matovičom, keď sa nedokázal vpratať do svojej kože. Od tých čias, mala od neho pokoj.

O proti Ficovských aktivitách pána Matoviča si môže každý z nás myslieť hocičo, no na jednom by sme sa mohli zhodnúť - jeho posledné aktivity, zasahujú už do predvolebného obdobia a ich cieľom je rozhýbať verejnú mienku vo vlastný prospech a v neprospech Roberta Fica. Ak by neboli témou dňa, problémy s utečencami, určite by sa rozmazávali vo všetkých médiách. Veď niečo podobného sme tu ešte nemali, aby niekto, len na základe anonyma, verejne obvinil svojho premiéra, že má stovky miliónov dolárov, niekde na Belize, ktorá je považovaná za najkorupčnejšiu oblasť na svete. Ak pán Matovič nedokáže pravdivosť svojho obvinenia, potom musí byť každému jasné, že ide iba o úmysel, pošramotiť v predvolebnom období povesť politika, ktorý mu leží v žalúdku a ktorý sa znova môže stať predsedom vlády. Pán Matovič musí veľmi nenávidieť Roberta Fica, keď už nedokáže o inom ani hovoriť alebo písať. On je ním, svojim spôsobom priam posadnutý, závislí na ňom, ako na droge. Robí všetko preto, aby pred voľbami nejako zamával s jeho preferenciami. Ak sa neskôr dokáže, že nemal pravdu, bude už po voľbách, no čo už... dôležitejšie je, že politik s nálepkou podvodníka vo voľbách neuspel. V pamäti sa mi vynára prípad učiteľa telocviku na základnej škole v susednej krajine. Kandidoval za starostu, no konkurent ho v predvolebnom období označil za - pedofila. Prebehlo vyšetrovanie, nič takého sa nedokázalo, no nešťastný učiteľ sa kandidatúry vzdal. Veď, kto by chcel mať za starostu človeka s takou nálepkou? Pán Matovič veľmi dobre vie, že voliči sú kočovné plemeno a podobné nálepky a obvinenia ich môžu presúvať z košiara do košiara. Veď kto by chcel mať za premiéra človeka, ktorý ma stámilióny dolárov na Belize, ku ktorým prišiel nejakým podvodom? Veľmi dobre vie, že než sa všetko prešetrí a o všetkom rozhodne, bude už po voľbách.

Povolanie politik je ako stvorené pre chytrákov, ktorí dokážu prispôsobovať svoje vedomie , svedomie i konanie - okolnostiam. Pre nás ostatných je to test o tom, koľkým z nás zasa niekto pomúti hlavy.