Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Minister zdravotníctva Viliam Čislák reaguje – TASR

Bratislava 4. novembra (TASR) - Minister zdravotníctva Viliam Čislák reaguje na článok, ktorý bol publikovaný dňa 4. novembra 2015 na webovom portáli, v online denníku  Aktuálne.sk pod titulom „Čislák mal podozrivý kšeft v štátnej poisťovni Foraiovi požehnať“.

 

Od tohto tvrdenia, ako aj od ďalších zavádzajúcich informácií, ktoré boli dnes zverejnené, sa minister zdravotníctva V. Čislák tvrdo dištancuje. Publikované informácie: „...Škandalózna zmluva o prenájme z dielne Marcela Foraia vznikala podľa informácií Aktuálne.sk s vedomím ministra zdravotníctva Viliama Čisláka. Bol vraj od začiatku podrobne informovaný o procese prípravy sťahovania centrály poisťovne a organizačných zložiek do budovy Panon Office na Panónskej ceste v bratislavskej Petržalke. Dohoda o sťahovaní vznikla pritom v čase, keď budova nebola ešte ani dostavaná...“, sú nielen klamstvom, ale minister ich vníma ako hrubé osočovanie jeho osoby. Takýto prístup považuje za neprofesionálny a nekorektný voči osobe ministra zdravotníctva, voči čitateľom, občanom aj pacientom. Minister zdravotníctva protestuje proti spájaniu svojho mena „s podozrivými kšeftami v štátnej poisťovni“, ako to uvádza autorka článku.

 

Vzhľadom na uvedené skutočnosti, ktoré minister považuje za mimoriadne závažné, neprofesionálne, prekračujúce hranicu etiky a korektnosti, žiada autorku Martinu Ruttkayovú o zverejnenie zdroja z prostredia VšZP, o ktorom píše a minister zároveň zvažuje príslušné právne kroky v súvislosti so zverejnením hrubo osočujúcich a lživých informácií.

 

Zároveň žiada o verejné ospravedlnenie, pretože ide o publikovanie klamstva, ktoré je v tomto prípade neprehliadnuteľné, neodpustiteľné a prekračuje všetky hranice korektnosti.