Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Medzi inzerátmi – Rudolf Slezák

Na užitočnosť regionálnych novín, ktoré vydáva rodina Matovičovcov, nemusíme mať všetci rovnaký názor, no pravdou je, že sme si už zvykli na to, že v nich môžeme každý týždeň listovať. Dostávame ich pravidelne do svojich poštových schránok zadarmo a každý kto má záujem, má možnosť dopĺňať si svoje vedomosti o tom, čo sa deje v regióne kde žije. Je tu vždy množstvo užitočných inzerátov, vďaka ktorým si človek  môže nájsť prácu, dozvedá sa o firmách a živnostníkoch, ktorí mu ochotne ponúkajú svoje služby pri zatepľovaní, výmene plastových okien na baraku, celých striech, plotov, výkopov, zbavia ho starosti pri problémoch s kúrením, bazénom, s prácami na záhrade, drobnochovatelia a pestovatelia mu ponúkajú svoj tovar a pod. Nachádza tu cenné informácie o všetkých kultúrnych a spoločenských udalostiach v okrese, výstavách, programoch v kinách...proste tu nájdete všetko potrebné, čo môže človek očakávať od inzertných novín. Dokonca, čo si veľmi cením, sú v nich zverejňované aj spomienkové fotografie a texty, o tých, čo už nie sú medzi nami. Nebyť toho, možno by sme niekedy ani nezaregistroval odchod zo života, svojich dávnych spolupracovníkov a priateľov, ak nám nežijú pod nosom. Vždy si rád zalistujem v týchto regionálnych novinách a nachádzam v nich užitočné informácie, potrebné pre domácnosť. Predsa  sa však  musím priznať, že nikdy som túto tlač neprečítal do slova celú, niektorým stránkam sa totiž vyhýbam.

Vyhýbam sa "stĺpčekom" poslanca Igora Matoviča, stačí mi, ak ho počúvam v jeho vystúpeniach,  na televíznej obrazovke. Spočiatku to boli skutočne "stĺpčeky", no rozrástli sa postupne aj na polovicu, alebo celú stranu. Z inzertných novín sa tak postupne stáva spolitizované médium a pán poslanec Igor Matovič, tu aj medzi inzerátmi, zasiela do našich domácností, svoje Protificovské odkazy. On totiž už ani nemá inú tému ako - Fico, Fico, Fico. Ak by niekto niekedy zozbieral všetky jeho "Stĺpčeky" z inzertných novin, ktoré vlastní rodina Matovičovcov, boli by to už objemné - Zobrané spisy Igora Matoviča o Robertovi Ficovi. Autor týchto, možno budúcich Zobraných spisov, by mal však vedieť, že ak niekto stále omieľa jedno a to isté, prestáva to byť vtipné i zaujímavé. Potom je už len jediná možnosť - ponúknuť takúto tvorbu myšiam. Aj myši chcú niečo na čítanie.

Ak som spomenul, že nikdy som neprečítal tieto inzertné noviny celé, musím sa trocha poopraviť, nebola by to úplná  pravda. Dvadsiatym číslom, z 15 mája, ma totiž tvorcovia tejto regionálnej tlače, milo prekvapili a ich dielo som prečítal celé, od slova do slova, stránku za stránkou. Pán Matovič tam nemal svoj "Stĺpček".