Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Matovič svoju roľu dohral, už im prekáža – Vladimír Dobrovič

Dovozom Sputnika V sa Igor Matovič rozhodol pre krok, ktorým by dostál  svojich predvolebných sľubov a aspoň raz konal na prospech všetkých občanov Slovenska. Teda aj tých, ktorí napriek nebezpečnej, nekončiacej pandémie sú rozhodnutí očkovať sa len ruskou vakcínou Sputnik V, ktorej dôverujú.

 

A nie je ich málo. Pôvodne som aj ja chcel počkať. Keďže som však videl aká špinavá politická hra sa proti jeho legalizácii na Slovensku roztočila, nevydržal som. A podstúpil som očkovanie vakcínou od výrobcu PFIZER/BIONTEC. Je zrejmé, že to isté očakávajú neprajníci Sputnika V, že urobia aj ďalší. Aj keď nie som ekonóm, môžem sa aj na základe vyjadrení Igora Matoviča na adresu Zuzany Baťovej, šéfky ŠÚKL, oprávnene domnievať, že jej postup a politické vyjadrenia dehonestujúce Sputnik V oprávňujú ho podozrievať ju z osobnej zainteresovanosti a možného osobného prospechu. 

 

Podľa I. Matoviča zásadným spôsobom Z. Baťová pokazila meno Sputnika svojim výrokom, že vakcíny v 40 krajinách, kde sa Sputnik používa, spája len názov. Mrzí ho, že taký dôležitý ústav vedie Z. Baťová. S tým môžeme len súhlasiť. Na jednej strane tvrdila, že nemá dostatok informácií od ruského výrobcu na jednoznačné posúdenie vakcíny dovezenej na Slovensko, na strane druhej vysloví vysoko subjektívne hodnotiace stanovisko o kvalite Sputníka V dodávaných jeho výrobcom do 40 krajín. Žiaľ, toto jej vyjadrenie neprekáža našej „nezávislej“ odbornej verejnosti, kolegom novinárom, politikom ani pani prezidentke, ktorá jej za túto jednoznačne protiruskú nadprácu sa poponáhľala aj osobne poďakovať s kyticou kvetou. Samozrejme, príležitosti poslať Matovičovi  malú domov okamžite využili  reprezentanti strán SAS a Za ľudí na otvorené kopnutie si doňho. Dali mu otvorene najavo, že ho už nepotrebujú a je len otázkou času kedy sa pokúsia pozbaviť ho aj dôležitého ministerského kresla.

 

Nahrávajú im aj vyhlásenia niektorých opozičných politikov, ktorí akoby nepostrehli o čo sa tu hrá.

Okrem zatvárania tých, ktorí zabudli, že mali slúžiť všetkým občanom a nezneužívať funkcie na svoje obohacovanie, začatého za posledné dva roky vlády Smeru-SD, nič dobrého zo svojich predvolebných sľubov vláda I. Matoviča nesplnila. Takže nie je dôvod prečo by ho mali šetriť. Ale...? Na základe frontálneho útoku na I. Matoviča sa môžeme oprávnene domnievať, že jeho úplnou likvidáciou sa pripravuje pôda pre tých, ktorým nevyšiel ich zámer dostať sa k moci po vlaňajších parlamentných voľbách. Keďže I. Matovič vystrčil svoje „rožky“ a odmietol slepo plniť požiadavky „niekoho“ – už aj vrabce čvirikajú „koho“, stal sa pre nich nespoľahlivým a bolo potrebné mu dať jasne najavo kde je jeho miesto.

 

Nechcem byť prorokom, ale asi sa turbulencie na našej politickej scéne vyriešením Sputnika V neskončia. Môže byť ešte horšie!!!