Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Marek Maďarič môže naďalej škodiť Smeru-SD – Vladimír Dobrovič

Predpoveď Petra Kažimíra, šéfa rezortu financií, na margo odchodu Mareka Maďariča z funkcie podpredsedu strany, je pre voličov strany Smer-SD priaznivá: „Marek Maďarič sa rozhodol sám. Jeho osobné rozhodnutie podľa mňa je začiatkom jeho konca v politike. To je moja interpretácia toho, ako to ja vnímam.“ Veľkým otáznikom však zostáva, prečo ostal naďalej vo funkcii ministra kultúry SR, keďže z tohto postu môže naďalej rozhodovať o mediálnej politike vlády?

Robert Fico, predseda najsilnejšej politickej strany v parlamente by mal zabudnúť na  hádzanie dvojnásobným počtom kamení do opozície, ale skôr by mal orientovať svoju pozornosť na ústretovú a presvedčivú mediálnu politiku, ktorá by mu mohla pomôcť pri opätovnom zvyšovaní dôvery voličov v stranu Smer-SD, vrátane vlastných členov. Aspoň verejnoprávne médiá by mali prestať hádzať „polená“ vláde pri prezentácii jej rozhodnutí a, samozrejme, vytvárať dostatočný priestor na medializáciu dosiahnutých úspešných výsledkov vlády pod vedením R. Fica.

Maďaričom ovládaným médiám, v ktorých zrejme rozhodujú osobné vzťahy (viď. jeho iniciatíva, našťastie neúspešná, za opätovné zvolene Václava Miku riaditeľom RTVS) a nie profesionalita, sa to zrejme nepodarí.

 

Sledovaním politického vývoja nadobúdam čím ďalej tým viac presvedčenie, že „veľký muži“ (alebo ináč - mocní muži) postupne strácajú súdnosť pri rozhodovaní (vlastne ju možno stratili už pri výbere najbližších spolupracovníkov) a namiesto pragmatického prístupu sa tvrdohlavo spoliehajú na tých, ktorí sa im vytrvalo klaňajú a nekriticky ubezpečujú „veľkého muža“ o jeho genialite. V konečnom dôsledku však práve oni, keď vycítia, že sa loď potápa, začnú si hľadať nového mecenáša. Predtým však svojmu chlebodarcovi „z vďačnosti“ pomôžu k jeho pádu z piedestálu. Bolo by však predčasné podozrievať Mareka Maďariča, že už cíti pád hegemónie Smeru-SD v dobe, keď má najviac poslancov v NR SR a napriek stratám predsedov VÚC aj v parlamentoch VÚC má spomedzi politických strán najviac poslancov. Veľkým otáznikom však zostáva či zastávaním postu ministra kultúry nie je M. Maďarič práve tou sobou, ktorá minimálne tolerovaním možno až protismeráckej mediálnej politiky spôsobuje naštrbovanie dôvery občanov (potenciálnych voličov) v stranu Smer-SD.