Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Manipulátori a manipulovaní – Dušan Konček

Život nie je o prívlastkoch, ale o jasných slovách. A tak hoci nerád používam prívlastky, musím povedať, že slniečkárom na veľkom protikorupčnom pochode ako sa po pravde vraví, skapal pes. Bolo by skutočne ľúto tých mladých študentov, ktorí sa krčili pred dažďom a niektorí možno aj prechladli v „tom boji divokom“ proti korupcii. Manipulátori sa snažili, čo im sily stačili, známe média tiež a dokonca aj herec Kramár, či iní.

 

Keď sa na  tento pochod pozeráme z toho uhla pohľadu, čo sa deje vo svete, bolo ho jednoducho treba zakázať, pretože teroristi, ktorí vyhlásili Európe Svätú vojnu, nespia. A mohlo sa to skončiť všelijako. Chvalabohu nič sa nestalo, vydýchli si možno všetci, aj rodičia tých detí, ktorí sa hrali na  akýsi „Majdan“. Tieto manipulované deti, ktoré ešte v robote nepreložili krížom  slamy, ale išli bojovať proti korupcii, vôbec nemali o tom, čo hovorili, ani tušenia, väčšina z nich určite nie. A strkať do tohto pani Remiášovú, to už je naozaj nevkusné.

 

Korupcia je naozaj vznešené slovo, takmer ako terorizmus. Ale pre Slováka to nie je pojem neznámy, o rodinkárstve toho vie dosť. Toto rodinkárstvo na Slovensku bolo, je a bude, dokonca aj za vojnového slovenského štátu už vtedajší prezident horekoval proti rodinkárstvu, ktoré sa rozmnožilo veľmi, ako vravel. A bolo tu aj za I. ČSR. A bude aj po Ficovi.  V tomto všeobecnom boji sa nájde nejaká „rybička“  ktorú s mediálnym treskom hodíme cez palubu. Ibaže, keby sme to rodinkárstvo chceli trestať, tak nám nestačia väznice, netrestáme, lebo zákony sú tak krásne prepletené, posplietané, že dobrý obhajca nemá problém dokázať, že skutok sa nestal.

 

Koľko takých skutkov sa prešlo mlčaním napríklad za Dzurindových dvoch vlád, kedy bola naozaj korupcia, skôr ako rodinkárstvo a to naozaj vo veľkom. Kto potrestal predaj Slovenska, keď sme zostali napospas svetu doslova s holým zadkom.  A nikto nepochodoval, nikto neprotestoval. A koľkí z tých, ktorí orodovali za tento súčasný pochod sa na tom nabalili? No tí študenti  na pochode sa možno vtedy narodili, takže o korupcii nevedia nič. 

 

Naozaj nemožno tvrdiť, že za Ficových vlád nebolo rodinkárstvo, to by bolo zametanie pod koberec. Bolo, niečo  sem-tam vyskočilo  a skončilo.  Iné sa možno pod kobercom drží. A potom je tu sofistikované rodinkárstvo, alebo možno stranícke. Lebo to nie je len slovenský problém, to je problém všetkých tých, čo  sa živia eurofondami. Pre normálneho človeka nie je veľmi vierohodné, keď napríklad vyhlasuje boj proti korupcii sám slovenský prezident.  Alebo ďalší o ktorých sa vie, že majú čo-to za nechtami. To už je naozaj smiešnosť z ktorej je normálnemu človeku do plaču.

 

Je len samozrejmé, že s tým niečo robiť treba, ale to by bolo načim prijať zákony, ktoré by boli zmysluplné a nie trepať v parlamente nezmysly a potom ďalšie nezmysly prijať ako zákon.  Ako sa má na túto situáciu pozerať vyše milióna dôchodcov, ktorí žijú z ruky do úst a ktorí pracovali poctivo štyridsať rokov a vydreli si figu borovú. Tí majú plné právo protestovať proti týmto  neduhom a ak tí vyjdú do ulíc tak to bude ozajstná „OLD Party“.

 

A nad tým by sa mala zamyslieť aj súčasná  „utužená“ vládna koalícia. Lebo to dostanú v najbližších voľbách  späť ako Damoklov meč.  Ona je totiž tak „stužená“ ako vyšľahaný bielok s cukrom, ktorý po čase spľasne.  Z opozície mať však obavy nemusia, tá kôr pripomína detský psychiatrický ústav, ale to nie je  v európskych krajinách  žiadna novota, skôr sprievodný znak, samozrejme vrátane mudrlantov v EÚ. 

 

Ak tomu poslednému pochodu v Bratislave, ako sa vraví skapal pes, bojím sa, že  to isté možno tvrdiť o celej slovenskej komunite. A za to slovenská komunita, či lepšie slovenský národ ako celok nenesie plnú zodpovednosť. Pred pár dňami som si prečítal komentár Paula Craiga Robertsa, ktorý robil poradcu prezidentovi Reaganovi a bol aj námestníkom ministra financií USA. Ten tvrdí, že dnes vládnu v USA idioti a netvrdil to do vetra, ale vravel o konkrétnych príkladoch a osobách. Lapidárne možno konštatovať, že príklady priťahujú...