Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Majstrovstvá v maratóne predsa len budú – Vladimír Mezencev

VIEDEŇ PADLA, NA RADE SÚ KOŠICE!

Koronavírus skomplikoval aj situáciu v atletike. Nielen u nás, ale i na celom svete. Tohtoročný kalendár bude, resp. už od februára je ochudobnený o množstvo zaujímavých podujatí. Organizátori sa síce snažia časť z nich preložiť na záver leta a jeseň, ale nikto nevie, čo dovtedy bude. Sú síce už nové termíny, ale nikto sa nepodpíše pod ich presné dátumy, jednoducho všetko je otvorené.

 

Tak napríklad majstrovstvá Slovenska v maratónskom behu sa mali uskutočniť v rámci Viedenského maratónu 19.apríla, pričom národné šampionáty tam mali mať aj Rakúsko a Maďarsko. Beh ulicami Viedne sa však zo známych príčin neuskutočnil, rovnako aj aprílový ČSOB Bratislava Marathon. Predstavitelia Slovenského atletického zväzu /SAZ/ dúfali, že odchovanec košickej vytrvalostnej školy Tibor Sahajda bude najrýchlejší zo Slovákov vo Viedni a získa tak potrebné body do svetového rebríčka. Poradie v národných majstrovstvách má rozhodovať  aj o nominácii na OH v Tókiu, rovnako ako splnenie kvalifikačného limitu 2:11:30 hod. SAZ určil termín tohtoročných majstrovstiev Slovenska v atletike, mali by sa uskutočniť posledný augustový víkend, teda 29.a 30., v septembri bude najvýznamnejšie atletické podujatie na Slovensku, preteky Pravda – Televízia – Slovnaft. Ich termín ani dejisko však SAZ ešte neurčil.

 

MMM V KOŠICIACH BUDE, ALE...

Organizátori najznámejšieho maratónskeho behu v strednej Európe sú skalopevne presvedčení, že MMM sa v Košiciach tradične uskutoční prvú októbrovú nedeľu, teda 4.10. Ako nás informoval tajomník Maratónskeho klubu Košice Ján Dvonč, na MMM 2020 sa doteraz prihlásilo vyše 2000 vytrvalcov. „Náš maratón asi nebude taký mohutný a masový ako v predchádzajúcich rokoch, ale pevne veríme, že sa uskutoční. Pôvodne jeho súčasťou mal byť aj národný šampionát v polmaratóne, ale ten sa uskutoční pri Dunaji počas ČSOB Bratislava Marathonu. Šampionát Slovenska v maratónskom behu bude nakoniec u nás, teda 4.októbra. Musím však poznamenať, že oficiálne na papieri ešte nič nemáme a toto všetko sú zatiaľ nepotvrdené informácie“, hovorí J.Dvonč.

 

Košický maratón bude určite, tak ako v minulých rokoch, kvalitne pripravený. To však v akom rozsahu sa uskutoční bude závisieť predovšetkým od toho, čo si organizátori budú môcť dovoliť v rámci opatrení vlády a hlavného hygienika SR, ktoré budú platiť v októbri. Nechajme sa prekvapiť...