Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Macron a mikrón – Pavol Janík

Niektoré slovenské média hlavného prúdu sú natoľko hlúpe, že rokovanie francúzskeho prezidenta s predsedom strany Progresívne Slovensko otvorene označili titulkom – Voľby 2023: Michal Šimečka sa stretol s Emmanuelom Macronom, čo je pre trocha premýšľajúcich ľudí jasný signál, že do slovenskej politiky nehorázne zasahujú cudzie mocenské záujmy a ktorý politický subjekt v Slovenskej republike je odkázaný na podporu zo zahraničia.

 

Dalo sa predpokladať, že výsledný efekt predvolebného ťahu bude opačný, ako zamýšľali jeho organizátori, teda zníži dôveru potenciálnych voličov vo vzťahu k uvedenej slovenskej strane a jej predsedovi, čo potvrdil dosiahnutý výsledok v porovnaní s preferenciami. Je naozaj úplne neprimerané, aby hlava tradičnej európskej veľmoci oficiálne prijala vtedy ešte mimoparlamentného politika z trpasličej krajiny, akou je Slovensko. Čudujem sa najmä Macronovi, ktorý akoby si zmýlil druhý najchudobnejší členský štát Európskej únie s niektorou bývalou francúzskou kolóniou v Afrike.

 

Preto sa nevdojak ponúka môj nadpis Macron a mikrón, čo je mikrometer, teda milióntina metra. To vystihuje neporovnateľnú koreláciu lacnej predvolebnej finty, ktorá na medzinárodnej úrovni neznamená nič a na Slovensku vyvoláva oprávnené rozpaky, kam až siaha manipulácia verejnosti. Tá sa z podobných priehľadných trikov nenaje, ani si nezvýši nízku kvalitu života a nevyrieši zložité problémy v najrozmanitejších oblastiach ďalšieho spoločenského a ekonomického vývoja.