Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

M. Ftáčnik by bez hlasov Smeru-SD nemusel byť ani tretí – Martin Glváč

Bratislava 5. novembra (TASR) - O výsledku Milana Ftáčnika, ktorý neuspel v boji o kreslo šéfa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), je podľa krajského predsedu strany Smer-SD Martina Glváča zbytočné polemizovať. "No ak by nemal naše hlasy, nemusel byť ani tretí," skonštatoval na svojom facebookovom profile.

Poznamenal, že Ftáčnik býval úspešný len vtedy, keď bol spätý so Smerom-SD. "Tak sa stal starostom Petržalky a jedenkrát primátorom Bratislavy... U jeho voličov sú zastúpení najmä naši voliči," uviedol Glváč s tým, že si preto vyprosí voči nim akúkoľvek neúctu. Tvrdí, že keď začal Ftáčnik, ktorý kandidoval ako nezávislý, špekulovať, volič to prekukol.

Ftáčnik ako jeden z dôvodov neúspešnej kandidatúry označil tendenciu, že sa ľudia rozhodovali podľa filozofie opozično-koaličnej. Napriek tomu, že celý čas vystupoval ako nezávislý kandidát, ktorý sa neuchádzal o podporu žiadnej politickej strany, istým spôsobom mu malo uškodiť aj vyjadrenie podpory strany Smer-SD.

"Hoci sme mali stretnutie s Martinom Glváčom, tak sme sa na ničom nedohodli. Tým, že toto urobil, spochybnil filozofiu mojej kandidatúry ako nezávislého kandidáta," povedal po zverejnení neoficiálnych výsledkov Ftáčnik.