Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Likvidácia škôd po požiari na Antolskej by mala byť cez víkend ukončená

(TASR) - Počas víkendu by malo byť ukončené vypratávanie priestorov a likvidácia zhorených materiálov po požiari na traumatologickom oddelení Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Petra Lániková.


Následne UNB sprístupní priestory pre revíznych technikov, statikov a špecialistov na sanáciu povrchov po požiaroch. "Po spracovaní posudkov, revíznych správ a požiadaviek v rámci BOZP budeme vedieť stanoviť rozsah rekonštrukčných prác a následné termíny," priblížila hovorkyňa.

Nemocnica aktuálne podľa jej slov nevie presne stanoviť termín sprevádzkovania oddelenia. "Vedenie Univerzitnej nemocnice Bratislava vyvíja maximálnu snahu, aby to bolo čo najskôr," dodala.

V Nemocnici sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke v noci z utorka 15. marca na stredu 16. marca horelo. Požiar vznikol približne o 00.30 h v jednej z izieb pacientov na traumatologickom oddelení. Nemocnica eviduje úmrtie jedného pacienta, nikto ďalší nemusel byť ošetrený a ani neutrpel žiadnu ujmu. Príčinu vzniku požiaru vyšetruje Hasičský a záchranný zbor.