Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Láska v čase korony – Nika Antolová

Raz opäť je tu mesiac, ktorý je ako stvorený pre lásku. Všetko kvitne, vzduch vonia inakšie a aj ľudia sa majú k sebe akosi bližšie. Teda aspoň to tak bolo minulý rok. Dnes sme všetci pekne zamknutí doma a s nikým sa veľmi nestretávame. Aj keď začína postupné uvoľňovanie tých najprísnejších opatrení, neistota v nás sa len tak ľahko nevytratí a ešte nejaký čas budeme váhať, kým niekomu cudziemu podáme ruku.

 

LÁSKA, ACH TÁ LÁSKA

Tí, ktorí si žijú už nejaký ten rôčik v partnerskom či manželskom zväzku, si možno po dlhšom čase uvedomili, že ten jeho životný spolupútnik je vlastne celkom fajn osoba so zaujímavými názormi. Iní si obnovili a prehĺbili láskyplné city, niektorí sa do seba znova zamilovali.

 

Páry, ktoré majú vzťah na diaľku, sú síce zvyknuté na to, že partnera nevidia naživo každý deň, no možno mali aj naplánovanú nejakú spoločnú veľkonočnú dovolenku a pre vírus ju museli zrušiť. A teraz netrpezlivo čakajú na otvorenie hraníc.

 

Niektorí dobrovoľne slobodní si našli čas na seba, prečítali si zopár kníh, ktoré na nich čakali už nejaký ten mesiac, obvolali svojich známych a dozvedeli sa kopec noviniek, ktoré im v zhone bežného života unikli, alebo začali pracovať na svojom vlastnom projekte.

 

No čo je s tými, ktorí túžia po láske, neustále ju hľadajú a každý deň dúfajú, že im príde do cesty ten pravý/pravá? Majú vôbec šancu v tomto karanténnom období nadviazať nejaké nové kontakty? Všetky podniky sú zatvorené, koncerty, divadelné hry či rôzne iné podujatia zrušené. Je vôbec možné sa niekde zoznámiť?

 

Samozrejme, sú tu online zoznamky a rôzne aplikácie, ktoré sú obľúbené a majú mnoho používateľov. No jedinou možnosťou, ako sa s niekým reálne stretnúť, je prechádzka v prírode. Žiadne kino, večera a bozk na rozlúčku predo dvermi. Okrem toho, že nič nefunguje, by bola pusa s rúškom na tvári nanajvýš čudná. Na strane druhej sa aspoň nemusíte báť, že pri prudkom smiechu pristane vaša slina na tvári novej známosti.

 

Každopádne nám všetkým neostáva niť iné len čakať. Či ste šťastne zadaní/nezadaní, hľadajúci, čakajúci - prejavujte lásku na každom kroku a ona obehne celý svet a raz sa vám vráti. Na svete je predsa nespočetne veľa ľudí, ktorí ju potrebujú.