Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Koalícia stratila svoj kredit a potopila svoju vlajkovú loď

(TASR) - Súčasná koalícia stratila svoj kredit a potopila svoju vlajkovú loď, s ktorou išla do volebného súboja a vládnutia. Skonštatovala to mimoparlamentná maďarská strana Aliancia na margo výsledku hlasovania o vydaní lídra Smeru-SD Roberta Fica na trestné stíhanie.


"Táto koalícia dnes celkom stratila svoj kredit. Po dvoch rokoch chaosu, nezvládnutia pandemickej a hospodárskej krízy potopila svoju vlajkovú loď, s ktorou išla do volebného súboja a vládnutia," uviedla strana v stanovisku, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme.

Konrád Rigó, ktorý v súčasnosti vedie platformu Mosta-Híd v strane Aliancia, poznamenal, že koalícia neprešla ani skúškou z protikorupčného boja. "Obnovenie dôvery v spravodlivosť a právny štát sa má začať v parlamente. Po tom, čoho sme boli svedkami dnes, si môžeme byť celkom istí, že ideme opačným smerom," podotkol.

Poslanci v stredajšom hlasovaní neodsúhlasili žiadosť prokuratúry o vzatie Fica do väzby. Z prítomných 150 poslancov hlasovalo za jeho vydanie 74. Za vzatie Fica do väzby boli všetci poslanci SaS, ako aj väčšina poslancov OĽANO s výnimkou Romany Tabák, ktorá nehlasovala, a Kataríny Hatrákovej, ktorá sa zdržala. Pri hlasovaní sa zdržali aj poslanci hnutia Sme rodina.