Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Kiska zneužíva funkciu prezidenta, mal by odstúpiť – Robert Fico

Bratislava 6. augusta (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska zneužíva funkciu prezidenta na svoj vstup do straníckej politiky a na útoky proti vládnej koalícii. Jeho jediným cieľom je destabilizácia politickej situácie. V príspevku na sociálnej sieti to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico. Vyzval prezidenta, aby z funkcie odstúpil.

"Je to opozičný politik, ktorého jediným cieľom je rozbiť súčasnú vládnu koalíciu," uviedol Fico. Obvinil prezidenta, že politicky zneužil vraždu novinára Jána Kuciaka na útok proti vláde a rovnako sa správa aj pri podozrení z únosu vietnamského podnikateľa.

"Bez dôkazov a bez prešetrených faktov vyslovil nedôveru ministerke vnútra. Na takéto vyhlásenia nemá právo ani dôvody," pokračoval Fico. Kiskovi pripomenul, že mandát na zostavenie vlády alebo odvolanie jej členov má len predseda vlády SR na základe demokratických parlamentných volieb.

Podľa Fica sa prezident obáva, že riadne prešetrenie podozrení z volebných, daňových a pozemkových podvodov, by ho mohlo politicky a morálne znemožniť. "Ak chce Kiska robiť takúto politiku, ktorá je čisto proti vláde Slovenskej republiky, nech rýchlo odstúpi," povedal.
      Prezident Kiska uviedol po pondelkovom stretnutí s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD), že ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) stratila jeho dôveru a správa sa, ako keby bola pravou rukou bývalého šéfa rezortu vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Začína ju vnímať ako prekážku vyšetrenia prípadu únosu Vietnamca.