Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Keby vyhral R. Fico, konečne by sme mali mladého prezidenta – Juraj Jakubisko

Ak by v marcových prezidentských voľbách uspel Robert Fico (Smer-SD), Slovensko by malo konečne mladého prezidenta, čo je sympatické. Vyhlásil to dnes režisér Juraj Jakubisko, ktorý spolu s ďalšími osobnosťami prijal pozvanie na stretnutie s premiérom.

"Voľba prezidenta nie je politická, ale občianska záležitosť a už po skúsenostiach v Prahe, pretože mám dvojité občianstvo a volil som aj tam, si myslím, že treba voliť niekoho, kto je vám sympatický," povedal. Na margo Ficovho prezidentského programu podotkol, že je veľmi progresívny. "Musím povedať, že z nášho pohľadu z Prahy sa všetkým javí ako sympatický. Vôbec to, čo Slovensko robí, lebo si myslím, že už predbiehame ČR," dodal.

Oficiálnymi kandidátmi na prezidenta sú premiér Robert Fico (Smer-SD), podnikateľ a filantrop Andrej Kiska, expredseda KDH Ján Čarnogurský, šéf klubu KDH Pavol Hrušovský (KDH, Most-Híd, SDKÚ-DS), poslanec NR SR za SaS Peter Osuský, Jozef Behýl, expolitik Milan Kňažko, nezaradený poslanec NR SR Radoslav Procházka, nominant SMK Gyula Bárdos, Milan Melník, kardiológ Viliam Fischer, Stanislav Martinčko, kandidát KSS Ján Jurišta, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko a poslankyňa NR SR Helena Mezenská z OĽaNO.
TASR