Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Keď milujú zimu, teplota vody nerozhoduje – Milan Országh

Jedni v kožuchoch a čižmách, druhí v plavkách. Taký bol všedný pohľad na účastníkov 2. ročníka Slovenského pohára v zimnom plávaní, ktoré sa konalo v srdci Spiša počas tohtoročnej tretej januárovej soboty. Celkom 177 otužilcov bezmála každého veku ale každého pohlavia si dali zraz v areáli letného kúpaliska v Spišskej Novej Vsi. Aby svoje telá opäť trochu potrápili v bazéne s vodou o teplote +2 stupne Celzia, ale aj zabojovali o umiestnenie v súboji plaveckých schopností na krátkych či dlhých tratiach (celkom 6 kategórií). A tak sme mohli vidieť celú plejádu zimnej fauny: Trnavskí bílí medvedi, Sobotské ľadové medvede, Trenčianske  a Košické tulene, Tučniaky Žilina, ba dokonca aj Ľadové labute. A popri nich aj nejakých ľudí: Tatranskí, Kežmarskí a Čanianski otužilci...

 

Organizačný tím domácich Pstruhov Slovenského raja , ktorý si našiel vynikajúceho partnera v osobe primátora mesta Pavla Bečaríka a jeho ďalších kolegov z okolia, pripravili pre súťažné družstvá otužilcov i osamelých vlkov  výborné podmienky a skvelú náladu. Aj preto sa bavili všetci, súťažiaci zo Slovenska, Českej republiky i Poľska, ale aj prítomní diváci, z ktorých sa určite aspoň niekoľkí vydajú po stopách nezamŕzajúcich mužov či žien. A keď sa ešte dozviete, že najmladší pretekár mal iba 9 rokov, určite pripravíte pre svoje detváky výlet po Amundsenovych stopách na severný pól. Na letnom kúpalisku sa však spieval folklór v podaní súboru Smižančianka, hrala muzika, preberal sa primátorský pitný režim v zimnom období, kto chcel, ten sa ohrieval, kto to vydržal, ten sa bavil na plný plyn.

 

Pre zdravotný stav národa je veľmi povzbudzujúce, že oproti prvému ročníku sa počet účastníkov zdvojnásobil a podobných podujatí v krajine pod Tatrami pribúda. Aby sme však nezabudli na to najdôležitejšie, absolútne najlepší čas na tomto zimomravom maratóne dosiahol Richard Slávik. Avšak jedna zo spomienok na minuloročný otužilecký pohár rezonuje v niektorých hlavách stále: Čože, toto tu je paráda, ale vlani na Palcmanskej Maši, radšej na to ani nemyslieť...!

No, neviem, neviem...

No, neviem, neviem...

Zvládli to bez problémov

Zvládli to bez problémov

Bojovalo sa o každý centimeter

Bojovalo sa o každý centimeter