Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Jeden nevie, čo hovorí druhý – Dušan Konček

Tretieho septembra 2014 Barack Obama povedal: Ja nepochybujem o prítomnosti ruských vojsk na východe Ukrajiny. Ruské vojská, ktoré vošli na Ukrajinu, to nie je humanitárna či mierová misia. Tam sa nachádzajú ruské bojové jednotky s ruskými zbraňami a na ruských tankoch. To sú fakty, ktoré možno dokázať. O tom nie pochýb.

Jennifer Psaki, hovorkyňa vlády USA v ten istý deň na brífingu v USA povedala: V USA nieto nových dôkazov prítomnosti ruských vojsk na východe Ukrajiny. Myslím si, niet nič nového, čo by dalo nezávisle potvrdiť /prítomnosť vojsk/.

Veteráni rozviedky USA: Informácie aliancie o vstúpení bojových útvarov z RF nie je potvrdená objektívnymi informáciami rozviedky. Podľa vyjadrenia veteránov, „fakty“ ktoré uverejnilo NATO sú tak isto spochybniteľné, ako tie pred 12 rokmi, aby sa „ospravedlnil“ vpád“ USA do Iraku. To čo publikovalo NATO 28.augusta 2014 ukazuje na vymyslenú ruskú expanziu a celkom sa podobá na to čo, čo bolo predstavené alianciou vo februári 2003. Treba pripomenúť, že vtedy USA ukazovali snímky zo skladov zbraní hromadného ničenia /ktoré tam de facto neboli/. Jedno i druhé je teda len výmysel.

To nakoniec potvrdilo aj Ministerstvo zahraničných vecí Ruska stanoviskom ministra Lavrova. Údajné satelitné snímky boli nakoniec identifikované ako snímky z ruského cvičenia na ruskom území pred niekoľkými rokmi. V ukrajinskej tlači bol z toho hotový poplach, ale žiadne dôkazy, okrem 10 zablúdených výsadkárov, ktorí prekročili nestráženú hranicu v noci. 

Obama a Psaki - skrátene OBASAKI (news.newru.org)

Obama a Psaki - skrátene OBASAKI (news.newru.org)