Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Ja si R. Fica veľmi vážim – Miloš Zeman

České „Parlamentní listy“ priniesli rozhovor s českým prezidentom Milošom Zemanom v ktorých sa vyjadril aj o slovenskej politike.

 

Utečenecká kríza dnes otriasa Európou, tak Česi ako aj Slováci majú z utečencov a emigrantov strach. Vaše vyjadrenia korešpondujú s mienkou Čechov, slovenský prezident A. Kiska sa však voči názoru Slovákov stavia do opozície. Čo si o tom myslíte?

Každý politik má právo vyjadriť si svoj názor, bez ohľadu na to, či tento názor korešponduje s verejnou mienkou, pokiaľ je presvedčený o jeho správnosti a má aj argumenty pre tento názor.

 

Slovenský premiér R. Fico je dlhodobo najobľúbenejším politikom. Jeho strana Smer je v prieskumoch preferencií politických strán jasným a neohrozeným favoritom . Aj napriek tomu, že po. Aj napriek tomu, že počas jeho vlád na verejnosť prenikli rôzne kauzy, medzi najznámejšie patril Váhostav a popularitou vlády to ani troška neotriaslo. Čím si to vysvetľujete ?

Ja si Róberta Fica veľmi vážim. Túto úctu som mu vyjadril aj najvyšším českým vyznamenaním. A každý politik je občas médiami napádaný, za či už skutočné alebo vymyslené kauzy.

 

Na Slovensku máme vládu jednej strany. Pravdou je, že stranu Smer si v demokratických voľbách zvolili ľudia. Predsa len, podľa vás je to zdravý jav ? Netrpí tým jeden z hlavných princípov demokratického zriadenia štátu, a síce pluralita názorov?

Pluralite názorov nikto nebráni a opozícia má sväté právo kritizovať vládu a tiež predkladať vlastné pozitívne alternatívy. Keby ste a priori vládu jednej strany považovali za negatívnu, tak si uvedomte, že v USA sú dve relevantné politické strany a vždy vládne jedna z nich.

 

Český prezident je skutočne zaujímavý chlapík a vyjadruje sa vecne i vtipne. Nedávno rozprával jeden vtip, ktorý stojí za to: Klaus a Zeman išli do pekla a tam ich privítal sám Lucifer. Najskôr si predvolal Klausa a povedal mu : Klaus ty máš veľa hriechov. A vtedy sa vedľa Lucifera objavila najškaredšia žena na svete ktorej akože bude oddaný. Potom si Lucifer zavolal Zemana. A vtedy sa objavila vedľa Lucifera herečka Romy Schneiderová, ku ktorej sa Lucifer obrátil so slovami : Romy, ty máš na svedomí veľa hriechov...