Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava
Vladimír Dobrovič
0915 798 909
mail: skrozhlad@gmail.com
Ide o vymývanie mozgov? – Arpád Popély
V polovici mesiaca november mienkotvorné francúzske médiá /Le Monde a iné/, podozrivo podrobne popísali a rozoberali udalosti, ktoré predchádzali teroristickým útokom 13.11.2015 v Paríži a taktiež v Bruseli. Ide o to, že detailne konkretizovali trasu asi 30 teroristov, ktorí boli účastníkmi uvádzaných atentátov. Presne identifikovali ich bunky v Rakúsku, Nemecku, Belgicku ako aj vo Francúzsku.
No prioritou článku s nákresmi máp bolo to, že denníky vyzdvihovali a poukazovali na to, že to bola Budapešť, odkiaľ do Francúzska a Belgicka prišli všetci uvádzaní teroristi. Napriek tomu, že to boli francúzski a belgickí štátni občania, ktorí predtým voľne opustili tieto krajiny na ceste do Sýrie, aby sa vyškolili ... A touto trasou, balkánskou cestou, sa vrátili cez pol EÚ bez kontrol do svojich krajín. Alebo ich kontrolovali a nič zlého na nich nenašli. Francúzske denníky vinu dávajú Budapešti za to, že francúzskymi orgánmi zadržiavaný jediný terorista z 13. 11. 2015 sa priznal, že v auguste 2015 cestu z Budapešti do Bruselu absolvoval 3 krát! Podľa denníkov, v Budapešti sa skontaktoval a autom previezol cez Rakúsko a Nemecko do Belgicka asi 10 teroristov, ktorí útoky aj vykonali a už nie sú živí.
Zámer takýchto a podobných článkov na západ od našich hraníc je a bude jednoznačný. Rozkladať, rozbíjať európsku úniu, aby členské krajiny, ktoré majú iný názor ako tí vyvolení, boli odsudzované. Je záhadou, že zatiaľ spomínané médiá, a nielen francúzske, sa nepustili do osoby slovenského premiéra za jeho vyhlásenia o otázkach migrácie do EÚ. A okrem iného za myšlienku, ktorú vyslovil v jednom slovenskom denníku dňa 16.septembra 2016: „EÚ sa zamilovala do seba, musí si priznať chyby“ - koniec citátu.
Vtedy a aj potom, slovenský premiér ich určite nepotešil konštatovaním: „Som hrdý na to, že slovenská vláda jasne hovorila o prepojení medzi migráciou a terorizmom“.
Je dôležité zdôrazniť, že podobné kritické názory na fungovanie inštitúcií EÚ v Bruseli majú viacerí významní západní politici. Napríklad holadský vice-prezident EK pre migráciu Frans Timmermans. Ešte v máji 2016 vyjadril hlboké znepokojenie nad tým, ako EÚ pristupuje k otázke Turecka a k riešeniu postupu migrantov do únie. Tragédiu migrantov vidí ako dlhodobý krach
politiky EÚ v týchto otázkach. Uviedol, že bolo X summitov EÚ, ktoré sa uzavreli tým, že na budúcom summite sa dohodneme... A tak sme sa dostali do slepej uličky - uviedol. Európa padla do politiky identít. Ak je motorom konštrukcie Európy národná, kultúrna či etnická identita, potom neprežije.
A záverom povedal, že po prvýkrat za 30 rokov má vážny pocit, že európsky projekt môže zlyhať. Je toho názoru, že k tomu prispeli, svojim spôsobom, aj samotní vysokopostavení funkcionári EK.
Konkrétne uviedol, že ľudsky ani politicky nemôže pochopiť ako mohol bývalý predseda Európskej komisie, Portugalčan, J. M. Barroso začať pracovať pre GOLDMANN SACHS.
Treba uviesť, že ide o globálnu investičnú spoločnosť, ktorá bola založená v N.Y. City roku 1869. Má svoje pobočky vo všetkých medzinárodných finančných centrách a svojim klientom, medzi ktoré patria vlády, korporácie fúzií, služieb finančných záruk a služby spojené s obchodovaním s cennými papiermi vo svete. Ide o toho predsedu EK, ktorý niekedy ospevoval spoločný európsky projekt, európsky štát.
Tento projekt zrejme v krátkej dobe sa zrúti. Jedným z dôvodov určite bude diskusia o odpustení gréckeho dlhu - do konca roku 2016 sa určite neuskutoční.
A bez výrazného odpisu gréckeho dlhu krajina v roku 2018 bude zase len odkázaná na ďalšiu pôžičku. Alebo na vystúpenie z menovej únie...
Nekompromisný postoj nemeckého ministra financií o tom, že Grécku nemožno odpísať dlhy, je známy. Takisto je známe, že Nemecko chce „očistiť eurozónu“ od krajín, ktoré na to nemajú. EÚ potrebuje zmenu.