Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

GLOSY JOZEFA ŠUCHU

OSN

Na hlavnom pódiu 72. zasadania Valného zhromaždenia OSN stáli spolu dvaja Slováci. "Stál tam predsedajúci VZ a stál tam prezident SR. Ja som sa ešte aj tak usmieval, že tam stoja dvaja Tatranci. Je to skutočne veľkou cťou pre Slovensko, že môže predsedať VZ. Je to nesmierne dôležitá úloha, nesmierna prestíž pre našu krajinu," uviedol v utorok 19. septembra v New Yorku slovenský prezident Andrej Kiska.

Po tom ako Kiska predniesol v OSN svoj prejav, ktorý vyjadroval viac jeho osobný pocit(?)  ako to čo si myslí väčšina občanov štátu ktorý zastupuje, si myslím, že pre Slovensko by bolo lepšie keby na valnom zhromaždení nebolo tak veľa Slovákov. Ale na druhej strane plne súhlasím s tým, že predsedať valnému zhromaždenie je pre našu krajinu prestíž.

 

Tajné informácie

Krátenie daní, „zlé“ účtovanie a ešte aj „spolupráca“ s nebankovkami spájané s menom prezidenta SR sú zlé správy pre Slovensko. A čo urobí hlava štátu?  Vysvetlí? Ospravedlní sa? Nie. Predovšetkým dôrazne žiada potrestať tých ktorí umožnili únik tajných informácií. A novinári obranári prezidenta píšu aké zanedbateľné sú tieto prečiny oproti prečinom iných politikovu. A že vlastne ide iba o chybu v účtovníctve. Ale v tom nie je podstata. Pravda je, že tajné informácie by zo štátnych úradov nemali unikať. Ale problém je v tom, že verejný funkcionár, politik a najmä prezident štátu by nemal konať tak aby niečo musel tajiť.  Existencia tajných informácií o konaní niekoho, zakladá možnosť jeho vydierania. A keď ide o osobu, ktorá má v určitom smere rozhodovacie právomoci netýka sa tento problém iba jeho pretože nie je súkromná osoba.