Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

GLOSY Jozefa Šuchu

Sľuby

Keď čítam ľúbivé heslá na predvolebných bilbordoch o štáte, ktorý slúži občanom, o podpore rodín a seniorov, o tom ako to spolu dokážeme, o hrdosti a odbornosti, o skončení s korupciou, vynára sa otázka prečo sme to ešte neurobili? Veď aj pred každými doterajšími parlamentnými voľbami sa objavovali takéto a podobné heslá? Aká tajomná sila zapôsobí na zvolených poslancov, že pri vstupe do parlamentu zabudnú na   všetky svoje sľuby.  Teoreticky, pri transparentnom výberovom konaní, by mali vyhrať tí najlepší. O mandát poslanca Národnej rady SR, sa v tohtoročných marcových voľbách uchádza 2914 kandidátov. Obrovský výber pre konkurz, nazývaný voľby. A „výberová komisia“ nie je zostavená z kúpených členov, ale zo všetkých dospelých občanov Slovenska. A výsledok vo všetkých doterajších voľbách? Slabý odvar z daných možností.

Pelegrini keď nastupoval do funkcie predsedu parlamentu, sľúbil prijať etický kódex poslanca. Chcela to aj opozícia, ale nedohodli sa. Vraj až budúca vláda. Ďalší sľub, ktorý pred sebou tlačia poslanci, tak ako známy chrobák svoju smradľavú guľu. Zanedlho bude guľa sľubov taká veľká, že ju neuvládzu poslanci pred sebou valiť. Myslíte, že po týchto voľbách to bude inak?

 

 

Ocenenia

Prezident Andrej Kiska pri príležitosti štátneho sviatku Dňa vzniku Slovenskej republiky ocenil ľudí blízkych sebe a svojim poradcom, pričom niektorí ocenení v minulosti dlhodobo proti vzniku slovenskej štátnosti bojovali – povedal pre TASR podpredseda SNS Anton Hrnko. Veru,  takmer polovica ocenených bola proti slovenskej štátnosti. Nikdy som nepočul, že by niektorý z nich tento svoj postoj verejne prehodnotil a priznal, že sa mýlil. Asi je to tak, že ocenenie je pre nich viac ako názor, ktorý presadzovali. Vôbec im nevadí, že ho dostali od prezidenta štátu, ktorý vôbec nechceli.