Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Galský kohút v trvalom ohrození – Ján Horár

Nie je nič prekvapujúce, že ďalší teroristický útok sa odohral vo francúzskom Nice. Krajina Galského kohúta je a bude v trvalom ohrození. Teroristi si vyberajú čoraz podlejšie prostriedky, aby sa v tejto vojne, lebo to už je vojna, pomstili. Ale je to pomsta ? Nemožno si nevšimnúť aj to, že napríklad žiadne útoky nie sú v Nemecku, nikto neútočí ani na sídlo NATO v Bruseli. A je jasné, že po Brexite  nebudú útoky ani v Anglicku. Tak prečo len a len Francúzsko, hoci boli útoky aj v Belgicku. Určite to nie je náhoda. Ak by sa teroristi chceli pomstiť za útoky na Líbiu, Irak, Afganistan, ale aj Sýriu, tak potom by nebola cieľom len krajina Galského kohúta. To je jednoduchá logika.

 

Argumentácia, že islamisti majú radi symboly /teda výročie Bastily/ nie je celkom pravda.  A NATO nemá rado symboly, keď nedávno zasadali na dôležitom zasadnutí vo Varšave/ kde vznikla Varšavská zmluva/ a  ešte krátko potom, ako bolo výročie napadnutia  Hitlerom Sovietskeho zväzu a výsledok zasadnutia znel jasne, že Rusko je agresor a treba mu čeliť.  Krásne to komentovala česká komentátorka Terézia Spencerová, ktorá  napísala, že NATO kričí : Bite ma ! a Rusi odpovedajú : Ani náhodou. Ale vráťme sa k Nice,  Krátko po tragédii sa tvrdilo, že ide o akéhosi samotára-teroristu, ktorý mal v aute drevené atrapy zbraní. Potom sa zasa ukázalo, že až taký samotár to nebol. Krátko predtým poslal svojej rodine do Turecka  pekný balík dolárov. A nakoniec sa k nemu prihlásili aj islamskí teroristi.

 

O týchto teroristoch vieme akurát to, že existujú, že tam existujú dve organizácie, ale kto to riadi, odkiaľ to riadi, to je celkom záhadné, hovoríme o akomsi islamskom štáte, ale nevieme, kto to je, kto tento islamský štát predstavuje. Naozaj ako keby to boli mimozemšťania. Vieme však to, že  s vlnou emigrácie do Európy prišlo niekoľko desiatok utajených teroristov, ktorí čakajú na svoju príležitosť. A tá môže prísť hocikde a hocikedy. Ak je to všetko pravda. Lebo znova a znova sa vynára krajina Galského kohúta.

 

Zaujímavé, že deň po tragickej udalosti v Nice vyšla od kompetentných ľudí v Bruseli informácia, že rokovania medzi USA a EÚ ohľadne Transatlantickej obchodnej dohody sú pred ukončením a už treba dotiahnuť len detaily. Francúzsko je jedinou krajinou EÚ ktorá sa vehementne stavia proti TTIP, ostatné  členské krajiny sa s tým zmierili a Veľká Británia je už mimo tejto hry. To sú iba zaujímavé fakty. Ale všetci vieme, že všetko so všetkým súvisí. Bude teda Francúzsko vetovať TTIP a neustúpi, alebo ustúpi? Ak totiž ustúpi, to je koniec Hollanda a  veľká šanca pre Marine LePen a ďalšia rana pre EÚ. Ale ešte predtým je tu Taliansko, kde hrozí kolaps ekonomiky a odchod od eura. Ak sa ďalšia tragédia odohrá v Taliansku, nebude sa treba čudovať. A Deutsche Bank už tiež ruší svoje pobočky. Bude to teda v najbližších mesiacoch či rokoch naozaj veselé.