Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Futbalová senzácia hodná nasledovania? – Tibor Bajchy

O futbalových kluboch tretej ligy sa ani v nemeckých médiách toho veľa nepopíše a vo verejnosti veľa nenahovorí. Stala sa tu ale výnimka. Nemecko hovorí a zároveň obdivuje odvážny krok futbalového družstva SpVgg Unterhaching z predmestia Mníchova.

 

Ako druhý nemecký klub po európskom top-klube Borusii Dortmund , ktorý sa k tomuto odvážnemu kroku odhodlal pred 19-timi rokmi ide Unterhaching v lete tohto roku na mníchovskú burzu.

Projekt je do podrobnosti premyslený a prepracovaný. Rozdiel k ostatným investičným modelom tkvie v tom, že klub nedostane žiadny cudzí kapitál ale len vlastný. To znamená, že nebude zaťažený žiadnymi úrokmi a splátkami. Podľa vyjadrenia prezidenta SpSgg Unterhaching pána Manfreda Schwabla, známeho futbalového profesionála, bývalého hráča FC Bayern a 1860 München, klub sa zbaví starostí pri získavaní licencií a získa istotu do budúcnosti.  Emisia 1,5 milióna akcií by mala vylepšiť pokladnicu klubu o 12 miliónov EUR. V stanovách klubu je zafixované, že spolok si podrží 50 % akciových podielov pri sto percentnej majorite. Základ  investovaného kapitálu budú tvoriť veľkoinvestori. V dortmundskej Burusii dnes tvorí klubový podiel akcií necelé jedno percento. Haching svojím modelom môže inšpirovať aj iné nemecké kluby. Motto: „Veď ak to urobil treťoligový klub tak to my ako druho- alebo prvoligisti môžeme skúsiť tiež.“.