Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Farebné Slovensko na americkom kontinente

O vynikajúcich reprezentačných aktivitách agentúry a občianskeho združenia Talentované deti Slovenska (TA-DE-S) sme vás už informovali.  Najmä o buselskom úspechu našich výtvarne nadaných detí, kde svoj projekt “Slovensko – minulosť a budúcnosť očami slovenských detí” realizovali v reprezentačných priestoroch Európskej komisie. Akcia bola súčasťou bruselských osláv vstupu SR do Európskej únie a prítomní boli komisár Maroš Šefčovič a premiér Robert Fico.  Projekt TA-DE-Su následne  zožal zaslúženú pozornosť a obdiv aj v kanadských mestách Ottava a Toronto.

 

Jadro úspešného výstavného kolektívu tvoria žiaci SOŠ A. Dubčeka a SOŠ drevárskej vo Vranove nad Topľou.  Ako nás informovala riaditeľka a konateľka TA-DE-S pani Gabriela Trebuňáková, ktorá je dušou tohto veľkoprojektu pre nadané deti a študentov, práve kanadské úspechy boli podnetom pre oslovenie, aby podobné výtvarné akcie pripravili aj v amerických veľkomestách New York a Washington. Nový reprezentačný program, ktorý sa má uskutočniť v mesiacoch august a september  2015 bude mať názov “Farby Slovenska”. Predstaví našu vlasť dnešných dní, jej prírodné krásy, kultúru a históriu. To všetko očami slovenských detí, ktoré pripravujú výtvarné diela na plátne, hodvábe, vitráže a práce z dreva. K tomu na tvári miesta pribudne slovenský folklór a rómske piesne v podaní detského folklórneho súboru Cifroško.

 

Prípravy aj samotný priebeh projektu na americkom kontinente vám priblížime v pravý čas. A keďže ide o občianske združenie, je úplne prirodzené že projekt trpí nedostatkom financií.  Ak vám teda na úspešnej zahraničnej vizáži SR aspoň trochu záleží, môžete k spoločnému úspechu prispieť napr. svojimi 2% z dane z príjmu. Skúsite to?