Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Ešte sa dá všeličo zachrániť – Dušan Konček

Kto pozorne sledoval tribúnu prehliadky v Moskve si určite všimol ako si rozumeli čínsky predstaviteľ s ruským, dokonca čínske jednotky na prehliadke aj pochodovali. Ruský prezident dal jasne najavo, aspoň formálne,“ Zbohom Europe“, tak dlho ho molestovali, že jednoducho stratil trpezlivosť. Keď na druhý deň prišla do Moskvy Angela Merkelová, je celkom jasné, že chcela čosi zachrániť. Oficiálne sa obula do Krymu aj do Donbasu, ale to bola len dymová clona jej návštevy. Doma má na krku aféru odpočúvania, ktorá siaha do najvyšších nemeckých kruhov. Samozrejme, že to všetko spôsobil Putin, lebo po jeho posledných postojoch sa otvorili nebesá a ako na dlani máme akým spôsobom manipulujú USA s EÚ, o Nemecku ani nehovoriac, veď tam je stále do 300 amerických základní, ktoré sa nezaoberajú výrobou Coca-Coly. A to m á ešte A. Merkelová dnes na krku Ukrajinu, ktorú jej tam zavesili USA. A čo je ešte horšie, v Poľsku na prezidentských voľbách je lídrom pán Duda /čo nie je príbuzný slovenskému futbalovému talentu, ktorý hrá v Poľsku/, ktorý chce na Ukrajinu vyslať poľskú armádu a ešte je proti nemecký založený.

 

O Poliakoch je známe, že človek nikdy nevie, čo urobia, od čias Pilsudského je to známe. Tiež ho volali „ Tatusz“, tak ako Česi Masaryka. A ukrajinský Ľvov bol odjakživa poľský. A to je problém. To, že sú tam banderovci, ktorí urobili „ Volynský masaker“ Poliakom až tak nevadí, s tým si dajú potom rady, tak „po poľsky“. Ukrajina je naozaj nezávideniahodnej situácii, žiadne EÚ víza v dohľadnej dobe nebudú, sem- tam nejaké doláriky nestačia už ani na život vláde, ktorú tvoria zahraniční experti, vrátane slovenských, životná úroveň klesá ako padajúce lístie zo stromov, na hraniciach sú autá a autobusy plné ľudí, ktorí utekajú do Ruska so všetkým imaním, ktoré môžu so sebou vziať.

 

 Obrovská tragédia jedného štátu zmietajúceho sa medzi Východom a Západom. Všetci sú za naplnenie minských dohôd, ale tieto dohody sú len predlžovaním agónie krajiny. Takzvané „ prímerie“ nie je ničím iným len zbrojením jednej i druhej strany na rozhodujúci boj. Ešte za čias prezidenta Janukovyča sa na jeho webovej stránke objavil celý traktát opatrení o vstupe do EÚ, kde medzi iným bola zmienka o tom, že Ukrajina súhlasí s tým, aby sa niektoré oblasti osídľovali Rómami z Európy. Inak tam je naozaj úrodná zem, ktorá by takúto pracovnú a hlavne lacnú silu potrebovala. V hlavách streštených euro politikov je takýto scenár vývoja celkom možný, lebo problém Rómov v Európe nie sú schopní inak vyriešiť. Okrem toho majú na krku migráciu moslimov do Európy. Spojenie moslimov a Rómov by mohlo totiž Európu úplne pochovať. A celý proces vzniku akéhosi európskeho impéria. Ale je tu ešte jeden faktor- Veľká Británia. Celý ten cirkus okolo odchodu Veľkej Británie z EÚ je taký lakmusový papier. Nejde o nič iné, len o to, aby si Cameron, víťaz posledných volieb v referende potvrdil, že Veľká Británia chce zostať EÚ. A potom si bude nárokovať na vedúcu pozíciu EÚ, ktorá dnes patrí Nemecku. To by znamenalo, že Transatlantická dohoda EÚ s USA by bola prechodnejšia a bezproblémová, pretože Veľká Británia je verný psík USA. A Nemecko by hralo druhé husle. Toto je cieľom celého cirkusu okolo Camerona end Company. To už bolo dohodnuté dávnejšie, aj s ukrajinským scenárom, ktorý však narazil na ruského medveďa a ten zaručal.

 

A tak sa scenár musí zmeniť, nie je vylúčené, že niekde v Európe sa začne konflikt, ktorý napraví pokazené a nie je vylúčené ani to, že ukrajinskí vládcovia zaútočia na pohraničné oblasti Ruska. Niektorí ukrajinskí politici verejne vyhlasujú, že zaútočia na Moskvu, čo je buď začiatok ich konca, alebo koniec ich existencie. Vojenská prehliadka v Moskve na 70. výročie Veľkej vlasteneckej vojny ich dokonale zmrazila, ale iné im nezostáva, ak si chcú zachrániť krk. Za napumpované doláriky musia vykázať nejakú činnosť a všetko to bude pokračovať, až dovtedy kým USA nevyhlásia ekonomický bankrot a začne tam perestrojka, alebo skôr katostrojka, keď sa niektoré štáty USA začnú dožadovať úplnej samostatnosti. A možné je aj to, že sa Aljaška vráti tam kde patrila, teda k Rusku.