Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Dvadsať rokov americkej nočnej mory... – Štefan Nižňanský

Uplynuli dve dekády od momentu, keď hrdá socha Slobody na ostrove Liberty Island. od úľaku takmer potratila alebo aspoň pustila z pravice fakľu, osvetľujúcu svet. Udalosti z 11. septembra 2001 boli sériou koordinovaných teroristických útokov, ktoré sa udiali v USA. Ozbrojenci k tomu použili 4 dopravné lietadlá, ktoré uniesli a po vzore japonských kamikadze z konca 2. svetovej vojny podnikli samovražedný útok na nepriateľský cieľ. Áno, boli to v podstate krutí vrahovia, ktorí pre politický cieľ pripravili o život asi 3 tisíc ľudí z 80-tich rôznych štátov sveta. Úplne rovnakí, ako tisícky iných stratégov v kravatách, ktorí v riadiacich sálach vojenských centrál a vládnych agentúr projektujú ďalšie a ďalšie vojnové konflikty.

 

Hoci sa k útoku teroristov priznala al-Kajda, pozadie tohto demonštratívneho útoku na svetového policajta nie je dodnes odhalené, praví útočníci (ani plánovači, objednávatelia,či investori) tohto zločinu, nie sú dodnes verejne a transparentne identifikovaní. Rodiny pozostalých to teraz - na konci leta 2021 - pripomenuli súčasnému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi, ktorého vyzvali k odtajneniu dokumentov týkajúcich sa pádu new yorských dvojičiek. Verejne vyhlásili, že vetchého šéfa americkej administratívy nechcú vidieť na septembrových spomienkových podujatiach. Už okamžite po útoku sa vynorilo množstvo dohadov, súvislostí, teórií o príčinách a následku... Americkí jastrabi a propaganda v Bielom dome ich všetky onálepkovala ako konšpiračné teórie. Nie som žiaden zahraničnopolitický expert ani analytik medzinárodného diania, no ako všetci pamätníci 11. septembra sme videli a na vlastnej koži pocítili, ako sa vtedy svet zásadne zmenil. Lebo USA odpovedali „Vojnou proti terorizmu“, do ktorej zatiahli celú modrú planétu aj s kusiskom vesmíru vôkol.  

 

Zaútočili na Afganistan, aby zosadili Taliban, ktorý al-Kajdu priamo podporoval. Takisto prijali zákon o patriotizme (USA PATRIOT Act). Pre Ameriku, ktorá chce byť navždy „FIRTS“, pre jej liberálnych globalistických politikov, pre americké zbrojárske koncerny to bola fakt dobrá taktika. Odviedla pozornosť od územia USA a preniesla „americký problém“ do iných končín celého sveta. Následným vyvolaním minimálne 13-tich vojen, ozbrojených konfliktov a „spontánnych povstaní“ vo všetkých častiach zemegule si zabezpečili odbyt ničivého smrtonosného tovaru , neuveriteľne zvýšili zisky a ukázali svetu ako sa celoplošne šíri „demokracia“... 

 

Dnes sa Američania z Afganistanu sťahujú. Vlastne utekajú, ako odvšadiaľ, kde po druhej svetovej vojen rozpútali vojny, zničili krajiny, vydrancovali nerastné suroviny, spáchali nespočet nepotrestaných zločinov voči civilnému obyvateľstvu. Následne si dosadili bábkové vlády, ktoré si od amerických firiem objednali obnovu. Samozrejme, že Joe Biden pravdu nezverejní ani v septembri 2021. Uplynulo 20 rokov a všetko sa vracia späť na americký kontinent. Tak ako prílivová vlna, východ slnka, Božia spravodlivosť, pravá demokracia pôvodných otcov zakladateľov a tiež hnev podvedených.