Kontakty
Slovenský rozhľad
Nobelovo námestie 8
851 01 Bratislava

Vladimír Dobrovič
0915 798 909

mail: skrozhlad@gmail.com
Naši partneri:

Duisburg, Prešov a vysoká pridaná hodnota

V polovici septembra sa Prešov dočkal oficiálneho otvorenia nového objektu pobočky nemeckej strojárskej firmy BWG, ktorá síce v Prešove pôsobí už od roku 2004, ale „svojho domova“ sa na východnom Slovensku dočkala až teraz. Firma so 60 ročnou tradíciou v oblasti oceliarskeho a hliníkarského priemyslu projekčne navrhuje, technicky pripraví a vo finálnej fáze vyrába, zostavuje a dodáva na kľúč výrobné linky i celé komplexy na povrchovú úpravu a ďalšie spracovanie plechových pásov v kotúčoch. Konečné výrobky sú určené pre automobilový a letecký priemysel, moderné stavebníctvo či obaly na nápoje. Keď BWG hovorí o výrobných linkách, tie majú na dĺžku niekedy až 200 metrov, keď hovorí  o pôsobnosti firmy,  je tu myslená planéta Zem.

 

Prešovská pobočka duisburgskej firmy zamestnáva v súčasnej dobe 50 pracovníkov, ich zloženie je približne polovica strojárov a druhá elektrotechnikov. Majiteľ firmy Dr. Andreas Noé vo svojom otváracom prejave zdôraznil, že vybudovať pobočku v Prešove sa rozhodli vďaka výhodnému personálnemu zázemiu pre ich spoločnosť. Ako Prešov, tak aj Košice sú zdrojom výborne pripravených mladých inžinierov v oblastiach, ktoré firma potrebuje (Technická univerzita KE a jej prešovská Fakulta výrobných technológií).

Spoločnosť BWG, ktorá má široké medzinárodné zázemie, poskytuje svojim zamestnancom možnosť ďalšieho vzdelávania vrátane jazykových kurzov. Čo je dôležité predovšetkým počas finalizácie projektov u odberateľov nielen v Európe, ale aj na americkom kontinente či v ďalekej Číne. Firma začala svoje prešovské pôsobenie v malých prenajatých priestoroch, v roku 2011 padlo rozhodnutie o výstavbe vlastného objektu centra technologickej prípravy s vysokou pridanou hodnotou. Podľa slov majiteľa firmy nie je počet odborníkov prešovského centra konečný, má sa ďalej rozširovať, keďže výrobky BWG sú vo svete známe svojou vysokou kvalitou a precíznosťou finálneho prevedenia a pracovný tím prešovskej pobočky si už vydobyl uznanie nemeckých kolegov z materskej firmy. Veľa do toho zrejme povie aj ďalší  vývoj situácie na východ od našej hranice...     

Prvý muž firmy  Dr. A. Noé predstavuje profil BWG

Prvý muž firmy Dr. A. Noé predstavuje profil BWG

Prešovské pracovisko strojárskej divízie

Prešovské pracovisko strojárskej divízie